Shariiing VR İle VR Kullanıcısının Görünümüne Gerçek Zamanlı Olarak Müdahale Edebileceksiniz

2 dakika, Okuma Süresi

Shariiing VR, SteamVR oyun ve uygulamaları için bir kullanıcının, VR kullanıcısının görünümüne gerçek zamanlı olarak müdahale ederek uygulama içine herhangi açıklama eklemesine izin veren bir eklenti yazılımıdır, yeni VR kullanıcılarına dalış yaptıktan sonra VR uygulama içinde ne yapacaklarını göstermek veya yönlendirmek adına harika bir yardımcı uygulama olacak. Oldukça basit görünen bu desteğin tüm VR gözlükleri için kullanılabilir olduğunu görmek isteriz.

Daha önce VR gözlük kullanmamış birine dalış yaptırdığınızda, teleport sistemini kullanmak veya ne yapacağını anlatmak yerine gösterebilirsiniz. Özellikle de oyun oynamaya aşina olmayan birine, VR gözlüğü taktıklarında kafaları karışırsa, onlara yardım etmenin ne kadar zor olabileceğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Yardım etmek için tek yapacağınız dalış yapan kişinin ekranını bir monitöre aktararak sesli yönlendirme yapmak olacak, ancak yine de bir şeyleri anlatmak zor olabiliyor.

Shariiing VR, dışarıdaki kullanıcının VR gözlük görünümüne gerçek zamanlı olarak açıklama veya imleç eklemesine olanak tanıyan bir kaplama sağlayarak bu iletişim boşluğunu düzeltmeyi amaçlıyor.

Aracın arkasındaki şirket, Shariiing VR’nin uygulamaya özel entegrasyon gerektirmeden mevcut herhangi bir SteamVR uygulamasının üzerinde çalıştığını söylüyor. Araç, üç farklı işlevi destekliyor: kullanıcının VR gözlük görünümüne çizmesine olanak tanıyan işaretleme; kullanıcının VR gözlüğün görünümüne bir işaret yerleştirmesini sağlayan kılavuz ve VR gözlüğün görünümünün kenarlarına doğru işaret ederek VR gözlük kullanıcısının bakışını ve dönüşünü yönlendirme.

Araç, daha önce VR kullanmamış veya çok nadiren kullanan kullanıcılara yardımcı olmak içindir. Bu, VR’ın müşteriye bir şey göstermek isteyen ve onlarla VR gözlüğün dışından daha kolay iletişim kurabilen bir yüklenici tarafından bir görselleştirme aracı olarak kullanıldığı tüketici dışı uygulamalar için son derece yararlı olabilir. Veya ilk kez katılım için VR eğitim uygulamalarıyla veya bir öğretmenin, sınıfı izlemeye devam etmek için VR gözlük setinin dışında kalarak öğrencilerine eğitim deneyimleri için rehberlik edebilirler.

Shariiing VR ile VR ortamında bulanan insanları çok daha rahat bir şekilde yönlendirebileceksiniz.

Yorum yazın

TeknoVR