S&box, Yazılımın VR Desteği ile ilgili Önemli Eklemeler Yaptı

1 dakika, Okuma Süresi

S&box , Valve‘s Source Engine’i oyunlar, memler ve makineler üreten çok oyunculu bir oyun alanına ve içerik oluşturma aracına dönüştüren efsanevi Garry’s Mod’un (2006) devamı olarak tasarlanmış, geliştirme aşamasındaki bir sanal oyun/motordur. En son  s&box geliştirme güncellemesinde stüdyo, yazılımın VR desteğine önemli eklemeler yaptığını ortaya çıkardı.

Ekip güncelleme ile birlikte, ek izleyicilerle temel el takibi ve tam vücut takibine izin veren bir VR denetleyicisi ve izleyici ekledi. Geliştirici @gvarados’un tarafından gösterdiği gibi, oyundaki karakterleri canlandırabilirsiniz. Ayrıca “s&box”ta VRChat görünümü için ilk desteği ekledi.

Eklenen VR kontrol cihazı takibi, Valve Index kontrol cihazının parmak takibi için destek içeriyor.

Stüdyo, s& box’taki VR girişinin şu anda Rift, Quest ve Index kontrolörlerinin giriş paradigması etrafında inşa edildiğini söylüyor (benzer bir düğme/çubuk/kavrama düzenini paylaştıklarından), ancak hem SteamVR hem de OpenXR, girişi soyutlama ihtiyacını açıkça tanımladı. Böylece geliştiricilerin dışarıdaki her VR denetleyicisi için özel bağlamalar oluşturmasına gerek kalmaz. S& box’ın nihayetinde benzer bir şey yapması gerekebilir.

 

Yorum yazın

TeknoVR