DONANIM

Geleceğe Hazır Olun! Sanal Gerçeklik Kıyafeti Teslasuit CES 2018’de Sergilenecek

Sanal gerçeklik teknolojisiyle alakalı her gün farklı donanımlar çıkmaya devam ederken bunlar tamamen görsel deneyime dayalı olan donanımlar olarak biliniyor. Fakat son dönemlerde oldukça popüler olan farklı bir proje var. Sanal Gerçeklik Kıyafeti . Proje, sanal gerçekliği tam gövde donanımında hissetmenizi sağlayacak. Bilim-kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen kıyafet artık gerçek hayata geliyor. CES 2018‘de sergilenecek. Teslasuit ile tüm vücut, haptik donanımlar ile bulaşacak.

Sanal Gerçeklik Kıyafeti Teslasuit

Sanal Gerçeklik Kıyafeti Teslasuit
Sanal Gerçeklik Kıyafeti Teslasuit

Geliştiriciler, kullanıcıların çevre ile daha fazla etkileşime girmesini sağlamak için akıllı elbiselerini sergileyecekler. Kıyafet, tam vücut haptik geri bildirim sistemi sunuyor. Ortama göre sıcak veya soğuk hissi verebiliyor. Mesela Skyrim oynarken buzun soğukluğunu hissettiğinizi düşünün veya ateş altındayken vücudunuzda oluşucak yanmayı hayal edin.

Sanal Gerçeklik Kıyafeti Teslasuit
Sanal Gerçeklik Kıyafeti Teslasuit

Teslasuit tamamen kablosuz olacak. Teslasuit Projesi CEO’su Dimitri Mikhalchuk:

Teslasuit’in sanal dünyayla gerçek dünyalar arasındaki farkı silmesini istedik. VR ve ’daki oyun pazarı, eğlence ve girişim şu anda bu teknolojinin doğal uygulamaları. Ayrıca, bu akıllı kıyafetler spor eğitimi ve fitness alanlarında günlük yaşam ve refah için iyi çalışıyor. Ancak, rehabilitasyon, biyometrik veri seti oluşturma, toplama ve veri yönetimi için üretim, otomotiv, sağlık ve tıbbi alanlar da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde potansiyel gelecek kullanımını görüyoruz.

CES 2018, 9-12 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta yapılacak.

VROTTO, güncel ve gelecek hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için sayfamızı takip edebilirsiniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

  PlayStation VR En Çok Satan Oyun Listesi 2017

Benzer İçerikler

StarBlood Arena PSVR İçin 2 Ocak’ta Ücretsiz Yayınlanacak

VR Rapor Kullanıcıların “Almadan Önce Denemek” İstediğini Söylüyor

Asad & Assad AR Kickstarter’da Finansman Desteği Arıyor

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir