Sanal Gerçeklik Eğlence Sektörü Hızlı Büyüme Gösteriyor – VR Rapor

VR Fonu olarak da bilinen Venture Reality Fund, sanal gerçeklik ve diğer ilgi çekici medya endüstrilerinde çalışan en tanınmış girişim sermayesi firmalarından biridir. Şirket 2017 yılının ikinci yarısında VR Endüstrisinin durumunu gösteren bir rapor yayınladı. Özellikle Sanal Gerçeklik Eğlence Sektörü hızlı bir büyüme gösteriyor.

Yayınlanan yeni raporda 450’den fazla şirketin VR ve diğer kapsamlı teknolojiler için altyapı, araç, platform ve uygulama geliştirme ile ilgilendiğini gösteriyor. Yayınlanan rapor, VR endüstrisinin artan bir büyüme ve doğru bir yatırım kanalı olduğunu gösteriyor.

Sanal Gerçeklik Eğlence Sektörü Raporları

Sanal Gerçeklik Eğlence Sektörü
Sanal Gerçeklik Eğlence Sektörü

Raporda iki önemli kategori göz önüne alındı. Eğlence ve Kurumsal alanlar başlıkları temel alınan raporda eğlence için %79’luk bir büyüme olduğu gözlendi. Kurumsaş sektörlerde ise %69’luk bir oran görüldü. Ayrıca HMD’ler için de altyapı %47 oranında büyümüş olarak görünüyor. Oyun kategorisi, Oculus, SteamVR ve PlayStation VR raporlarında da %40’lık bir byüme gözlendi. Bu rakamlar VR endüstrisinde sağlıklı bir ekosistem oluştuğunu da gösteriyor.

The VR Fund’un kurucularından ve ortağı Tipatat Chennavasin:

VR ve AR’daki küresel yatırım, bu yıl 2.3 milyar doları aşarak, önceki dönemlerden daha yüksek bir seviyede ve daha hızlı bir şekilde takip ediyor. VR endüstrisi sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde büyüyor ve geleneksel girişim fonlarından ve yeni VR ve AR odaklı fonlardan yatırımcı ilgisinin arttığını görüyoruz.

VR Fonu raporunda, AMC, Disney, DreamWorks Animation, Netflix, Sony Pictures ve Viacom gibi birçok Hollywood şirketinin, genellikle Star Wars gibi mevcut mülkleri ve bayilikleri birleştirmek için yeni VR deneyimlerini geliştirmeye dahil oldukları görülüyor.

Raporda kaydedilen diğer bir durum ise yatırımın 360 derecelik videolardan uzaklaşarak gerçekçi VR’a döndüğünü gösteriyor.

[related-post id=”7987″]

VROTTO, güncel ve gelecek Sanal Gerçeklik Raporları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL

Pikmin Serisine Dayalı Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

Bilal TEMIZ

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More