Sanal Gerçekliğin ve Gelişmiş Robotik Teknolojinin Gücü

Bir robotun size bir içecek hazırlayıp servis etmesini istediniz mi? Extend Robotics, sanal gerçekliğin ve gelişmiş teknolojinin gücü sayesinde tam da bunu yapabiliyor

Sanal gerçekliğin gücü ile olarak optimize edilmiş barmen, “olağanüstü bir insan el becerisine sahip”

İngiltere merkezli Extend Robotics , başarılı bir denemeyi tamamladıktan sonra, sanal gerçeklik kontrollü bir sibernetik barmen ile konaklama ve hizmet sektörlerini desteklemeye hazırlanıyor.

olarak optimize edilmiş barmenler, uzaktan çalıştırma yeteneğine sahip uygun fiyatlı kolların üreticisi Extend Robotics’e göre “olağanüstü bir insan el becerisine sahip” neredeyse “gerçek bir bira bardağı çekebilir”. Ve bunu dünyanın her yerinden bulut tabanlı teleoperasyon yazılımını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Robot Araç Seti, en yeni sanal gerçeklik teknolojilerini kullanarak gerçek zamanlı, kapsamlı ve sezgisel kontrol ile, son derece gerçekçi insan benzeri el becerisi ve 6DoF erişilebilirlik sunuyor.

Aşağıdaki videoda izleyeceğiniz gibi, uzaktan kumandalı kol, sanal gerçeklik başlığı kullanan bir insan operatör tarafından uzaktan kolayca çalıştırılabiliyor.

Robot Toolkit, en yeni sanal gerçeklik teknolojilerini, son derece gerçekçi insan benzeri el becerisini ve 6DoF’ye erişilebilirliği kullanarak gerçek zamanlı, sürükleyici ve sezgisel kontrol sunuyor.

Extend Robotics’in Reading, İngiltere’deki merkezinde geliştirildi. Şirketin kurucusu ve CEO’su, Imperial College London’da araştırma görevlisi olan Dr Chang Liu: “Extend Robotics’te vizyonumuz, insan kabiliyetini fiziksel varlığın ötesine taşımaktır.” dedi.

Extend Robotics, Covid-19 salgınının ardından bu iki alanın böyle bir çözüme ihtiyaç duyduğunu belirledikten sonra otelcilik ve hizmet sektörlerinde yaygın ticari kullanım için Robot Araç Kitini geliştiriyor, her geçen gün artıyor.

Dahası, Covid-19 salgını pazara beklenmedik bir destek verdiği için 2020’de hizmet robotlarına olan talepte önemli bir hızlanma gördük. ”

Extend Robotics, Covid-19 salgını sonrasında bu iki alanı böyle bir çözüme ihtiyaç duyduklarını belirledikten sonra otelcilik ve hizmet sektörlerinde yaygın ticari kullanım için Robot Araç Kitini geliştiriyor.

Liu ekliyor: “Şu anda, Covid-19 krizinin sonuna yaklaşırken, çok sayıda sağlık, güvenlik ve çeesel nedenlerle uzaktan çalışmayı birçok sektörde” yeni norm “olarak görmeyi umuyoruz”

“2020, insanlık için inanılmaz derecede zorlu bir yıl oldu, ancak Extend Robotics’teki umudumuz, uzaktan uzaktan çalışan robotların Ar-Ge’sindeki son ivmenin, yakında birçok sektörde çok çeşitli güvenli, emniyetli ve uygun fiyatlı el becerisi robot çözümleriyle sonuçlanacağıdır.”

Benzer İçerikler

Animasyon Için XR Teknolojisi Çok Uzak Görünmüyor

Mina

JVC, 120 Derece FOV ve Göz Başına 2.5K Çözünürlük ile Kurumsal XR Gözlüğünü Tanıttı

Mina

Population: One ipuçları

Beren BULUT

Oculus Quest 2 90Hz Etkinleştirme – Oculus Quest 2 İpucu

Beren BULUT

Moss VR oyunu aksiyon-macera bulmaca

Mina

PleXus Tanıtım Videosu – Kanıt Toplayarak Şaşırtıcı Çözüme Giden Yolu Bulacaksınız

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments