Nvidia, CES 2019’u Yeni GPU’su RTX 2060 VR-Ready Ekran Kartıyla Başlattı.

2 dakika, Okuma Süresi

Nvidia, CES 2019’u yeni GPU’su RTX 2060 VR-Ready ekran kartıyla başlattı.

rtx 2060 geforce

nvidia rtx 2060

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yeni 2000 grafik kartı; Kartta 6GB GDDR6 RAM bulunuyor ve aynı zamanda gerçek zamanlı ışın izleme özelliği de var. Bu, Battlefield V gibi oyunlarda daha gerçekçi aydınlatma sağlayan yeni bir özellik. Şovdae, CEO Jensen Huang, kartın, son jenerasyonun orta seviye teklifi olan 1070 Ti’den bile daha hızlı olduğunu belirtti. Tabii ki, bunların hepsi kartın hazır olduğunu ve VR gözlükleri için RTX 2060 fiyatı 349 $ olacak gibi görünüyor.

nvidia ces 2019

Nvidia CES 2019Ve evet, kart bir VirtualLink portu ile birlikte geliyor. Temelde, daha hızlı ve daha kolay bağlantı için yeni nesil PC VR kulaklıklarıyla kullanılması amaçlanan bir USB-C bağlantı noktası. Diğer RTX kartları da bu bağlantı noktasını içeriyor, bu nedenle kullanımı büyük bir sürpriz değil.

Tabi ki, Nvidia’nın CES 2019 sunumu sadece bu kadar değil. Şirket ayrıca yeni bir RTX dizüstü bilgisayar serisi tanıttı. Bu, RTX kartlarını barındıran 40’ın üzerinde farklı modelden oluşuyor. Yine, bu son jenerasyon dizüstü bilgisayarlarının PC VR gözlüklerini çalıştırabilmelerini bekliyoruz.

Son bir notta, Huang ayrıca “son birkaç yılda satılan dört milyon VR-Ready gözlük olduğunu da ekledi” dedi. Dönüm noktası için metrikler belirtmese de (AMD donanımı olan PC’leri dahil edip etmediğini bilmiyoruz). Huang ayrıca şu anda Steam’de 3.800’ün üzerinde VR oyununun bulunduğundan bahsetti.

Nvidia RTX 2060 tanıtımıyla birlikte, önümüzdeki birkaç yıl boyunca Nvidia’nın tam tüketici seviyesindeki GPU hattı olmaya devam edecek gibi görünüyor

 

 

Yorum yazın

TeknoVR