HABER

Yeni Resident Evil VR Arcade Oyunu

Önümüzdeki Hafta içinde Tokyo’da bulunan Plaza Capcom Ikebukuro Mağazasında Biohazard: Valiant Raid deneyimi başlayacak. Bu yeni deneyimin yeni -X kurulumunun bir parçası olması bekleniyor. Biohazard, Japonya’daki serisinin resmi adı ve Valiant Raid’in baş harfleri.

Resmi bir web sitesine göre, Valiant Raid, Special Forces çalışanı olarak. Özel Kuvvetler ile birlikte. Zombilerin bulunduğu bir laboratuara gönderilerek. Zombiler ile gireceğiniz amansız bir macera deneyimi olacak. Sürecin muhtemelen ne olacağını tahmin edebilirsiniz.

Resident Evil Oyun

Resident Evil deneyimi ile ilgili henüz deneyimin resmi bir görüntüsü yayınlanmadı. Paylaşılan görselde, farklı silahlara sahip çift zırhlı ve zombilerle çevrili dört karakter görebilirsiniz. Arkada, Resident Evil 2’deki Leon ve Claire’in sürekli izniyle tanınan korkunç Tyrant’ı fark edebilirsiniz. VR’de onunla yüzleşmek düşüncesi biraz korkutucu olmaktan çok daha fazlasını yaşatacak gibi görünüyor.

VR arcade, özellikle Japonya’da, VR’daki popüler oyun serilerini test etmek için bir merkez haline geldi. Mario Kart VR’ın ilk denendiği yer ve Dragon Quest gibi diğer oyunların da VR-arcade deneyimleri var. Bu arada, batıda, bir Halo VR arcade deneyimi yolda, yakın zamanda çıkacak.

Bu deneyim 19 Temmuz’da başlayacak. Ne yazık ki Batı’da bu deneyimin ne zaman yaşanacağı ile ilgili bir haber yada gelişme yok, ülkemizi hiç katmıyoruz bile. Capcom Resident Evil 7, VR uyumlu en iyi oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Oyun sadece 2017’de PSVR‘de piyasaya sürüldü ve bir ile sahip olabileceğiniz en korkunç heyecanları sunuyor. Capcom’un gelecek için bir başka Resident Evil VR oyunu üzerinde çalıştığını biliyoruz.

Her geçen gün gelişen VR sektörü, büyük oyun firmalarının sadece oyun olarak değil deneyim olarak ortam ile birlikte teknolojiyi birleştirme çabaları gelecekte çok daha iyi VR oyun deneyimleri yaşayacağımızın belirtileri, tabi ülkemiz konusunda her zaman ki gibi maalesef demekten öte gidemeyeceğiz gibi görünüyor.

Benzer İçerikler

Netflix VR Uygulaması, Araştırmalara Göre En Çok Kullanılan Uygulama

Google, HTC’nin Pixel Ekibini 1,1 Milyar Dolar’a Satın Alıyor

2018 F1 Araçlarında 360 Derece Kameralar Zorunlu Olacak

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x