ThirdEye, Tüketici Odaklı “Razor MR Glasses” Karma Gerçeklik Gözlüğünü Piyasaya Sürdü

2 dakika, Okuma Süresi

ThirdEye, tüketici odaklı “Razor MR Glasses” MR gözlüğünü piyasaya sürdü.  Artırılmış ve karma gerçeklik (AR/MR) çözümleri sağlayan ThirdEye, kısa süre önce tüketici odaklı ilk karma gerçeklik gözlüğü olan Razor MR Glasses’ı piyasaya sürdü.

Şirketin işletmeler için faydalı olduğu kanıtlanmış teknolojisini temel alan ThirdEye, donanım çözümleri serisini genişletiyor ve tüketici tarafı için doğrudan yeni bir ürün piyasaya sürüyor.

Şirkete göre, Razor MR Glasses’ın hafif ve tüm gün giyilebilir şekil tasarımı ile tüketiciler, tamamen sürükleyici bir meta evren çözümünü deneyimleyebilecekler. Bu cihazdaki uygulamalar arasında oyunlar ve eğlencenin yanı sıra teletıp ve uzaktan kumanda yer alıyor.

Karma Gerçeklik Gözlüğü Razor MR Glasses

ThirdEye, oyun geliştiricilerinin şehir manzarası üzerine yerleştirilmiş dijital bilgileri görüntüleyebilecek olan Razor MR Glasses kullanıcıları için çok oyunculu bir meta evren uygulaması oluşturduğunu söyledi. Kullanıcılar ayrıca filmleri veya en sevdikleri TV şovlarını izlemek için gözlüğü kullanabilecekler.

Ayrıca tüketiciler, bakım personelinin evdeki eşyaları onarmasına veya sigorta amacıyla ev varlıklarının envanterini almasına yardımcı olmak için şirketin gerçek zamanlı yardım platformu RemoteEye gibi mevcut ThirdEye yazılımını kullanabilecek.

Platform ayrıca kullanıcılara doktorlar veya hemşirelerle uzaktan iletişim kurma olanağı sunacak ve uzaktan doktorların AR aracılığıyla hastaları gerçek zamanlı olarak görmelerine olanak tanıyacak.

ThirdEye’in kurucusu ve CEO’su Nick Cherukuri şunları söyledi: “Önceki ekipmanlarımız ve müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler sayesinde, insanların RemoteEye gibi hafif çözümlerimizin ve kullanıcı dostu uygulamalarımızın evde kullanıma uygun olmasını gerçekten istediğini gördük.

Razor MR gözlükler için çeşitli ihtiyaçları karşılamayı umuyoruz. Örneğin, bu karma gerçeklik gözlükleri miyop kullanıcıları için çok hafif olacak.

Cherukuri şöyle devam etti: “Ayrıca, Razor MR Glasses, herhangi bir uzaktan yardım için RemoteEye ve teletıp için HIPAA sertifikalı RespondEye dahil olmak üzere, kullanıcıların ThirdEye’ın uygulama mağazasından erişebileceği birçok meta-evren uygulamasını zaten destekliyor.

Razor MR Glasses 70 Hz yenileme hızına sahip ve gecikmeleri önlemek, net iletişim sağlamak için iki gürültü önleyici mikrofon Razor MR Glasses, DP çıkışını destekleyen tüm cep telefonları dahil olmak üzere çoğu Android ve iOS cihazına, USB-Dizüstü bilgisayarlar ve C bağlantı noktasına sahip tabletler ve oyun konsollarına bağlanabilir.

Şirkete göre, Razor MR Gözlükler katlanabilir ve sadece 85 gram ağırlığında, bu da onları yolda veya evde uzun süre takmak için rahat hale getiriyor. MR gözlükleri, kullanıcıların sosyal medyada etkileşim kurma, çok işlevli asistanları kullanma, kişisel bir eğitmenle egzersiz yapmak için baş üstü ekranı kullanma veya karma gerçeklik oyunlarına dalma dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerde eller serbest kalmalarına olanak tanıyacak.

MR gözlükleri Android 9.0 işletim sistemini kullanıyor, 43°FoV’ye (120 inç ekrana eşdeğer) ve 8 saatlik pil ömrüne sahip. Razor MR gözlüklerinin diğer özellikleri arasında ses kontrolü ve çift yüksek çözünürlüklü (HD) ses sistemleri yer almakta.

Yeni Razor MR Gözlükler şu anda üretime başlandı ve bu yıl içinde sevk edilecek, ancak ThirdEye, bazı büyük tüketicilerden ve telekomünikasyon şirketlerinden gözlük için ön sipariş aldığını söyledi.

Yorum yazın

TeknoVR