Artırılmış Gerçeklik

Dış Mekan Odaklı Everysight Raptor AR Gözlükleri

VR ve AR endüstrisini kapsayan zamanınızı harcarken çok güzel bir teknoloji görüyorsunuz, ancak hepsinde açık gerçek hayat uygulamaları yok. ’tan Raptor akıllı gözlükleri bu kategoriye girmiyor. Gerçek ve işlevsel bir amaca hizmet etmek için yüzlerce gerçek bisiklet sporcusunun ve spor meraklılarının kullandıklarından, aslında yararlı oldukları için diğerlerinden biraz daha ayrılıyor gibi görünüyor.

Everysight‘ı kuran insanların birçoğunun aslında dünyanın en yetenekli askeri pilotlarının kulaklık setlerinde kullanılan askeri sınıf oluşturma geçmişleri var. Raptor gözlüğünün altında yatan temel yapı bunun ile aynı. Yineleme ve geliştirme yıllarından sonra, nihayetinde bu yıl piyasaya sürecekleri, tüketici sürümünü bitirmeyi başardılar.

Geçmişte gördüğümüz ‘ın ve  AR cihazının aksine, Raptor lenslerin içinde bilgi görüntülemiyor. Aslında, gözlükteki gerçek mercekler, diğer çoğu bisiklet gözlüğünde bulabileceğiniz standart objektiflerden. Bunun yerine, objektiflerin üzerine her şeyi “projeksiyon gibi” izleyen gözlüklerin burun desteğinin yakınında bulunan küçük bir alet var, görüntüyü buradan iletiyor, bu da tam olarak neden şık, çekici ve kabul gören bir stili koruyabildiğini göz önüne seriyor.

Gözlük

Çerçevenin sol tarafında ekranı anında açıp kapamak için bir düğmeyi tıklayabilirsiniz. Sağ tarafta seçenekler arasında geçiş yapmak için yukarı, aşağı, sola veya sağa kaydırılan bir dokunmatik yüzey gibi çalışıyor.

Bir bisikletçinin, binerken bisiklet ile ilgili bilmeye ihtiyacı olan tüm önemli bilgiler, görüş alanınızda, mercekler üzerinde ve her zaman görüntülenebilir durumda. Sürüş sırasında bir hız ölçeğe veya GPS‘e bakmanız gerekmez, hemen görüş açınızda bunları görebilirsiniz. Verileri, isterseniz gözünüzün ucunun yakınında veya gözlük kenarının yakınında görünecek şekilde ayarlayarak dikkatinizin fazla dağılmasını önleyebilirsiniz.

Raptor AR gözlükleri ile ilgili bana en etkileyici özelliği olarak dahili kamera geldi. Snap Spectacles’a benzer şekilde, Raptor’unuzun bir resmi çekmesini ve hatta videoyu doğrudan kaydetmesini sağlayabilirsiniz. Kesintisiz bir şekilde beklediğinizden daha yüksek kalitede. Aşağıda bunla ilgili, çekilmiş bir demo resim göreceksiniz.

  Intel VR Teknoloji Üretme Kararı Aldı Ve VR Başlık Projesi Rafa Kalktı
Raptor Demo Resim Çekimi

Bir başka önemli özellik, gözlüklerin içine dahili bir GPS bulunması. Cihaza rotalar yükleyebilirsiniz ve nereye gittiğinizi ve bulunduğunuz yeri doğru bir şekilde izleyen küçük bir harita görüntüleyebilirsiniz. En iyi yanı, hangi yöne baktığınızı biliyor olmanız olacak.

Raptor Teknik Özellikleri

Raptor, dört çekirdekli işlemci, 2GB SDRAM, 16GB veya 32GB dahili depolama, tam OS, ivme ölçer, jiroskop, manyetometre, barometre ve yakınlık sensörlerine sahip. Bağlanabilirlik için Raptor şarj ve veri aktarımı için Bluetooth, Wi-Fi ve Micro USB içerir. Pil, 8 saate kadar dayanıyor ve sesli komut sistemini kullanarak, temel özelliklerinin çoğunu kontrol edebilirsiniz

Benzer İçerikler

VR Donanım İsteyenler İçin Black Friday İndirimleri

American Airlines ARKit Kullanarak AR Navigasyon Oluşturuyor

Redbubble Artırılmış Gerçeklik Kullanarak Alışveriş Yapma İmkanı Sağlıyor

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir