Quest Mobil Uygulaması ile Arkadaşlarınızı Quest veya Rift Oyununa Davet Edebileceksiniz

Davet Bağlantısı oluşturarak, bağlantıyı arkadaşınıza kısa mesajla olarak gönderebilirsiniz. Hazır olduklarında oyunu VR gözlüklerinde, başlatacak ve oturumuma otomatik olarak katılacak olan bağlantıya tıklayabilirler.

1 dakika, Okuma Süresi

Oculus, nihayet Quest mobil uygulaması ile oyuncuların arkadaşlarını VR oyunlarına metin, e-posta, DM veya herhangi bir yerde paylaşılabilecek basit bir link aracılığıyla davet etmelerini sağlayacak geliştirmeyi yaptı. Artık sanal gerçeklik oyun veya uygulamaları için arkadaşlarınızla buluşma eylemini kolaylaştıracak. Bu davet özelliği şu an için belli başlı uygulamalarda kullanılabiliyor, zamanda diğer gelişticilerde bu özelliği aktif edecektir.

Quest ve Rift için v31 güncellemesi ile tanıtılan platform, artık Davet Bağlantısı özelliğini destekliyor: Arkadaşınızı doğrudan VR oturumunuza getirecek bir oyun davet bağlantısı oluşturabilir ve istediğiniz kanalı seçebilirsiniz. Bunu Oculus mobil uygulaması aracılığıyla yapabilirsiniz. Oynamak istediğiniz oyunu gözlüğü takmadan mobil uygulamadan yapabilirsiniz.

Quest Mobil Uygulaması ile Arkadaşlarınızı Oyuna Davet Edin

 

Örneğin, bir arkadaşınız ile Racket: Nx oynamak isterseniz, Oculus mobil uygulaması ile, bir Racket: Nx  işbirliği oturumu için Davet Bağlantısı oluşturarak, bağlantıyı arkadaşınıza kısa mesajla olarak gönderebilirsiniz. Hazır olduklarında oyunu VR gözlüklerinde, başlatacak ve oturumuma otomatik olarak katılacak olan bağlantıya tıklayabilirler. Davet bağlantıları 24 saat süre ile geçerli olacak.

Davet Bağlantısı hem Quest hem de Rift oyunlarıyla çalışıyor.

Yorum yazın

TeknoVR