Yeni Qualcomm Protatip VR Gözlüğü Vive Cosmos’un Teknik Özelliklerine İpucu Verebilir

CES 2019’da Qualcomm, 2160 × 2160 LCD ekranlı yeni bir referans tasarımını sergiledi. İlginç bir şekilde, bu seti bir USB-C kablosu aracılığıyla, akıllı telefonla destekleniyor.

Qualcomm Protatip

Bu özellik size bir şey hatırlatıyor mu? Bu haftanın başlarında, HTC ’u CES öncesi özel basın etkinliğinde duyurdu.

Bir PC VR kulaklığı olmasının yanı sıra, HTC Cosmos’un “diğer cihazlara” bağlanabileceğinden bahsetti. Duyuru videolarında, HTC akıllı telefona benzeyen bir şey görünüyor ve bunun “diğer cihaz” olacağını ima ediyorlardı.

Telefon

Açıkçası, Qualcomm tüketici ile yüz yüze gelen bir firma değil. Tüketici OEM’lerine cips ve lisans teknolojisi satıyorlar. HTC, Qualcomm’un teknolojisini geçmişte kullandı. Vive Focus bağımsız VR gözlüğü Qualcomm’un VR835 referans tasarımına dayanıyor ve Qualcomm’un pozisyon izleme teknolojisini lisanslıyor.

HTC’nin web sitesi, Cosmos’un ’en net ekranları’ içerdiğini iddia ediyor. Ayrıca, bir RGB alt piksel düzenine sahip olduklarını belirtiyor. Çoğu OLED’in RGB yerine PenTile olduğu düşünüldüğünde, bu LCD’yi Cosmos’un ekranları için en muhtemel adayı yapıyor. Ve eğer “en net ekran” ise, Vive Pro’dan daha yüksek çözünürlükte olmaları gerekir, değil mi?

[related-post id=”10492″]

Bu yüzden, Qualcomm lerindeki bu 2160 × 2160 LCD paneller, Cosmos ile aynı benzersiz özelliği kullanıyorsa, rastlantısal olmayabilir. Bu seti yalnızca Cosmos’un bağlantısının temeli olmayacak gibi görünüyor, aynı zamanda Cosmos’un kullanacağı panelleri de içerecek.

Benzer İçerikler

Vive Cosmos’un Mevcut Resmi Vive Kablosuz Adaptörünü Destekleyeceğini Doğruladı

Mina

HTC Oyunculara Neden Vive Pro’yu Sattı, Pro Eye Neden Yerini Alamayacak

Okan KEMER

Firefox Reality VR Tarayıcısı Artık Vive Gözlüklerinin Varsayılan Tarayıcısı

İsa KAYA

HTC Vive Cosmos: HTC’nin Yeni Gözlüğü Hakkında Bildiğimiz Her Şey

İsa KAYA

CES 2019: Sanal Gerçeklik Teknolojisi Bu Hafta Öne Çıkan Başlıklar

Bilal TEMIZ

HTC Vive Cosmos Ön İnceleme

İsa KAYA
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments