DONANIM

Yeni Qualcomm Protatip VR Gözlüğü Vive Cosmos’un Teknik Özelliklerine İpucu Verebilir

CES ’da Qualcomm, 2160 × 2160 LCD ekranlı yeni bir referans tasarımını sergiledi. İlginç bir şekilde, bu bir USB-C kablosu aracılığıyla, akıllı telefonla destekleniyor.

Qualcomm Protatip VR Gözlük

Bu özellik size bir şey hatırlatıyor mu? Bu haftanın başlarında, ’u CES öncesi özel basın etkinliğinde duyurdu.

Bir kulaklığı olmasının yanı sıra, HTC Cosmos’un “diğer cihazlara” bağlanabileceğinden bahsetti. Duyuru videolarında, HTC akıllı telefona benzeyen bir şey görünüyor ve bunun “diğer cihaz” olacağını ima ediyorlardı.

Vive Cosmos Telefon

Açıkçası, Qualcomm tüketici ile yüz yüze gelen bir firma değil. Tüketici OEM’lerine cips ve lisans teknolojisi satıyorlar. HTC, Qualcomm’un teknolojisini geçmişte kullandı. Vive Focus bağımsız VR gözlüğü Qualcomm’un VR835 referans tasarımına dayanıyor ve Qualcomm’un pozisyon izleme teknolojisini lisanslıyor.

Vive Cosmos

HTC’nin web sitesi, Cosmos’un ’en net ekranları’ içerdiğini iddia ediyor. Ayrıca, bir RGB alt piksel düzenine sahip olduklarını belirtiyor. Çoğu OLED’in RGB yerine PenTile olduğu düşünüldüğünde, bu LCD’yi Cosmos’un ekranları için en muhtemel adayı yapıyor. Ve eğer “en net ekran” ise, ’dan daha yüksek çözünürlükte olmaları gerekir, değil mi?

Bu yüzden, gözlüklerindeki bu 2160 × 2160 LCD paneller, Cosmos ile aynı benzersiz özelliği kullanıyorsa, rastlantısal olmayabilir. Bu VR gözlük seti yalnızca Cosmos’un bağlantısının temeli olmayacak gibi görünüyor, aynı zamanda Cosmos’un kullanacağı panelleri de içerecek.

  Vive Cosmos'un Mevcut Resmi Vive Kablosuz Adaptörünü Destekleyeceğini Doğruladı

Benzer İçerikler

Google Bağımsız VR Gözlük Lenovo Mirage Solo Özellikleri ve Fiyatı

Sony, PSVR için PlayStation Move Denetleyicileri Güncellemesini Yayınladı

Acer Karışık Gerçeklik başlığı WinHEC’de HoloLens ile Çalışmasını İzle

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir