POPULATION: ONE Quest ve Rift Platformları için Yayınlandı

9 dakika, Okuma Süresi

POPULATION: ONE Quest ve Rift platformları için yayınlandı. Herhangi bir modern VR battle royale gibi, POPULATION: ONE sizi yavaş yavaş daralan bir sınıra sahip devasa bir haritaya (yaklaşık bir kilometre kare) düşürür ve sizi diğer oyuncularla çatışmaya doğru iter. Ancak POPULATION: ONE, harita içindeki her şeye tırmanmanıza ve istediğiniz yere uçmanıza olanak tanıyan “Dikey Savaş Sistemi” aracılığıyla oyuncu hareketine ve seçimine odaklanarak yerleşik tür normlarından kurtuluyor. Ve saklanma zamanı geldiğinde, hemen hemen istediğiniz herhangi bir yapıyı inşa edebiliyorsunuz.

VR Battle Royale POPULATION: ONE Quest ve Rift Platformları için Yayınlandı

Quest veya Rift VR gözlüğünüz ile çevrimiçi olarak diğer oyuncular ile takım kurabilir veya arkadaşlarınızla bir takım oluşturup 18 oyunculu maçlara katılabilirsiniz. Her iki durumdada taktik beceriniz varsa bol ganimet toplayabilirsiniz. BigBox VR , yeni özellikler ve modlar, harita değişiklikleri ve kostümlerin kilidini açmak için oyun içi etkinlikler dahil olmak üzere ücretsiz güncellemelerle POPULATION: ONe ile her şeyi taze tutmayı ve oyuncuları heyecanlandırmayı planlıyor.

Population: One Ön İncelemesi Heyecan Verici VR Savaşı

2019’un başındaki VR oyun alanı çok çeşitli ve rekabetçi. Dünyada dört milyondan fazla PC VR kulaklık bilgisi ile birlikte, yüksek kaliteli ve sürükleyici VR oyunları pazarı da büyüyor sürekli genişliyor. Onward gibi gerçekçi ve hızlı tempolu arcade VR FPS oyunlarına ve War Dust’taki 64 oyunculu savaşlar gibi büyük çaplı savaşlara kadar, teknoloji artık tasarımcıları hayallerindeki VR oyunlarını yapmalarına olanak sağlıyor.

population one gif

Şimdiye kadar oyun geliştiricilerin haklı olarak kullanıcı sayısı konusunda belirsizlikler ve net olmayan durumlar yüzünden VR oyunu geliştirme ve yatırım konusunda endişeleri vardı ve bu yüzden pek adım atmıyorlardı. Artık bu endişe ortadan yavaş yavaş kalkmaya başlıyor.

Population: One Ön İncelemesi Yeni VR Savaş Oyunu

HTC’nin CES 2019 düzenlediği basın toplantısında, yaklaşmakta olan tek bir VR oyununu Vurguladı. Big Box VR’dan biri (Smashbox Arena’nın arkasındaki aynı takım) ve VR’deki ilk savaş royası oyunu olarak adlandırdı. Bu, Stand Out, BAM, Rec Room’un Rec Royale gibi sanal savaş alanları için ne kadar doğru bilmiyoruz, ama yine de etkileyici görünüyor. Konferans bittikten sonra, kısa bir 2v2’lik bir maçta (oldukça büyük bir haritada tam 24 oyunculu bir savaş imkanı da sunuyor) oyun ile ilgili deneyim imkanı sundular.

Population: One ön incelemesi yaparken araştırmalarımız ile gördüğümüz kadarı ile gelişmeye hala açık bir oyun. Piyasaya sürülmeye hazır gibi görünüyor. Oyun ile ilgili genel değerlendirme, piyasaya sürülecek bir çok Yeni VR Oyun içinde oldukça parlak bir başlık gibi görünüyor. Görsel olarak canlı, göz alıcı renkler ile gerçek karakter arasında güzel bir ayarlama yapılmış. Karakter dengesi ile birlikte animasyonlar ve tam vücut IK’sı arasında hoş bir denge var.

Şık bir envanter ile silah kullanımı oldukça kolaydır (envanter düğmesine bastığınızda tabancaları kayan kutulardan çıkarırsınız) ve yeniden yükleme teknisyeni bile silah üzerinde parlayan sarı renklerle manipüle etmeniz gerekenleri vurgular. Açıkçası, bu yaklaşımın olumsuz taraflarından biri, diğer VR FPS oyunlarında olduğu gibi silahınızı belinizden çekip almak zorunda kalmayacağınız ve bu daldırma hissinden yoksun kalmak olacak, ancak bazen oyun akışkanlığı için daldırma işlemi yaptığınız zaman buna değer.

Bu, tam anlamıyla bir  olduğu için, daha önce PUBG, Fortnite ya da daha önce listelediğimiz oyunlardan  birini oynamışsanız, muhtemelen daha önce gördüğünüz, benzer birkaç şey bulabileceksiniz. Temelde siz ve diğer 23 oyuncuya kadar haritaya girip, kendinizi savunmak için yağma ve teçhizat temizlemek zorundasınız. Yavaş yavaş, oyun boyunca, güvenli bölge sizi diğer oyuncularla etkileşime girmeye ve ayakta kalan son oyuncu olmaya zorlayan haritada küçülüyor.

 Temel Özellikleri:

population: one quest ve rift platformları için yayınlandı

population: one quest ve rift platformları için yayınlandı

Population: One’ı birbirinden ayıran üç temel özellik var. İnşa, tırmanma ve kayma. Yapı öğelerinin population’da nasıl çalıştığına en yakın örnek muhtemelen Biri Fortnite’dir, ancak bir savaşta muazzam gökdelenler yaratma ve stratejik örtü noktalarını kurma ve bunları kendi yararınıza kullanma konusunda Population One daha zengin.

Oyunda tırmanma özelliği çok vurgulanıyor. Zero Caliber, Virtual Battlegrounds ve diğer Yeni VR Oyunlarına benzer şekilde, Population: One içindeki her şeye ve her yere tırmanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey eliniz ile uzanıp tutuş düğmesine basmak ve tırmanmaya başlamak için kendinizi yukarı çekmek. Oyun içinde bir çok silah ve malzemeyi, çatılar üzerinde bulabilirsiniz ve stratejik olarak yükseklere çıkıp, düşmanınıza göre yüksek bir üstünlüğe sahip olmak harika. Bir çatının veya duvarın üst kenarına sarkan ve daha sonra ateş etmek için göz atmak süper tatmin edici ve düşmanları öldürmenin eğlenceli bir yolu.

Population: One Quest ve Rift için VR Battle Royale Oyunu

population one battle royale vr 4
vr battle royale shooter population. quest ve rift platformları için yayınlandı

Bir çatıdan veya diğer yüksek bir yapıdan çıktığınızda, sadece kollarınızı açarak bir T-pozunda kendi tarafınıza uzatarak etrafta kayabilirsiniz. Sonra, bir yandan diğer tarafa yaslanarak, zemine geri inene kadar etrafta süzülebilirsiniz. Bu sadece geçişe yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda düşmanlarınıza karşı sıçramayı da sağlayacak.

POPULATION: ONE Rift için buraya tıklayın

POPULATION: ONE Quest için buraya tıklayın

Yorum yazın

TeknoVR