OYUN

Modder, Orijinal Half-Life’ı VR’a Getiriyor

Orijinal . Bir süredir meraklılardan oluşan bir takımın Valve’nin sevilen Half-Life 2 oyununun modun üzerinde çalışmakta olduğunu biliyoruz,  şimdi başka bir geliştiricinin de Başlık desteği için çalışmalara başladığını öğrendik

Yakın zamanda Reddit’te keşfedilen geliştirici maxvollmer, oyun için GitHub için erken VR entegrasyonu yayınladı, ancak bunu denemeyi tavsiye etmiyoruz. Şuan için oyunda bir çok eksik ve düzeltilmesi gereken bir çok şeyin olduğunu söyleyebiliriz.

Modu

Aşağıdaki videoda çalışmaların erken bir alfa gösterimini görebilirsiniz. Geliştirici, oyunun başında keşfettiğiniz Black Mesa tesisinin salonlarını geziyor. Açıkça bazı düzeltmelere ihtiyacı var; Kamera ölçeği oyuncuyu oyun dünyasında olması gerekenden çok daha büyük hale getirmiş gibi görünüyor, başlıklar da çift denetleyici olsa da sanki oyun içinde bir denetleyiciye eşlenmiş gibi görünüyor, ancak bu daha başlangıç, ilerleyen zamanlarda bu hataların düzeltileceğini düşünüyoruz.  VR’deki serinin ikonik kaydırma çubuğunu gerçekçi bir şekilde bıçak atarken görmek oldukça eğlenceli olacak gibi görünüyor.

Half-Life VR

Bu modun önümüzde dönemlerde gerçekten ne durumda olacağı yada gerçekten bu modun geleceğinin olup olmadığını bilmiyoruz, ancak insanların beğendiğinden ve eğlenceli bir  VR klasiği olacağından eminler, VR OTTO olarak bizde sizler için bu modu yakın takip ediyor olacağız ve gelişmelerden haberdar edeceğiz. Aynı şekilde, Hareket kontrollü Gravity Gun manipülasyon vaat eden Half-Life VR için VR modunu bekliyoruz.

Bu arada, Valve’nin mevcut VR başlıklar için yaptığı üç VR oyununu ve bunun birinin Half-Life 3 olabileceğini hayal etmekten kendimizi alamıyoruz, sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

  Project Cars 2 Gamescom İçin Yeni Fragman Yayınladı

Benzer İçerikler

Karnage Chronicles VR RPG için Yeni Fragman ve Güncelleştirmeler Yayınlandı

Nintendo VR Gözlük Konum Takip Sistemi Patent Başvurusu

PSVR Dünya Çapında 3 Milyon Satışı Geçti

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir