HABER

Oculus Go & Quest Enterprise Edition’ın Bu Yıl Başlayacak

Variety tarafından yayınlanan bir iş ilanı Go ve Quest’in “Enterprise Edition” ının serilerinde çalışıldığını ortaya koyuluyor. Liste, baskıların “2019’da” başlayacağını iddia ediliyor.

İş sorumlulukları şu şekilde listelenmiştir:

  • Oculus mobil VR sistem uygulamalarında kurumsal özellikler tasarlayın ve geliştirin
  • Kurumsal eğitim gibi kurumsal kullanım durumlarını etkinleştirmek için VR çerçeveleri tasarlayın ve geliştirin
  • Güvenlik ve gizlilik endişelerinin öncelikli kalmasını ve tanımlanmasını ve ele alınmasını sağlamak
  • İş geleceği deneyimlerini geliştiren dış geliştiricilerle birlikte çalışın

zaten Oculus sattmakta Oculus For Business programı ile işletmelere gidin. Birim başına 299 ABD doları tutarında paket 64 GB depolama alanı, ticari bir garanti ve iki yüz arabirimi içermekte.

Ancak yazılım hala kurumsal kullanım için tasarlanmamıştır. Facebook’un Go ile hedefi kitlesel pazar tüketicileri oldu. Bir kiosk modu gibi pratik bir iş ürünü yapmak için gereken özellikler henüz mevcut değil, ancak gelecek için planlanmış bulunmakta. İşletim sistemi ayrıca kurumsal ihtiyaçlar için özelleştirilemez durumda.

Bunu da Okumalısınız Oculus Quest incelemesi ve Özellikleri

Öte yandan, HTC tersi yaklaşımı benimsemiştir. Vive Focus bağımsız, öncelikle tüketiciler için değil, işletmeler için tasarlanmıştır. Kulaklık başına 150 ABD doları karşılığında şirket, Kiosk Modu, toplu yapılandırma ve uzaktan uygulama dağıtımı sunmakta. Daha geçen ay daha yüksek bir son versiyon olan Vive Focus Plus, 6DoF kontrol cihazlarıyla duyuruldu.

Go ve Quest’in kurumsal sürümleri, HTC için ciddi bir rekabet olabilir. Daha az yetenekli bir cihaz olsa da, Go maliyetinin sadece bir kısmıdır. Ve Quest, Focus Plus ile aynı çözünürlük ve 6DoF kontrolör yeteneklerini sunuyor – yine de daha düşük bir fiyata. Focus Plus, 599 $ Focus’dan oldukça yüksek bir fiyatsa, HTC’nin kurumsal pazarda başı dertte olabilir.

  AR Eğitim Kitabı The Human Body 2018'de Geliyor

Benzer İçerikler

Survios Oyunu Sprint Vector PlayStation VR’a Geliyor

Sairento VR Ocak Ayında Erken Erişimden Çıkmaya Hazırlanıyor

Archangel VR, Rift ve Vive Versiyonu için Fiyatı Düşürdü

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir