Myst VR, PC VR Versiyonu Haftaya Yayınlanacak

Her zaman nostaljik bir değer olacak ve belirli bir yaştaki birçok oyuncu muhtemelen bu dünyaya ilk kez gerçekten adım atmaktan zevk alacak. Artık bir zamanlar olduğu gibi çığır açan bir deneyim olmayabilir, ancak Myst yine de oyunculara kendine özgü bir şekilde meydan okuyabiliyor.”

2 dakika, Okuma Süresi

Myst VR bulmaca oyunları için geçen yıl Oculus Quest için bir sanal gerçeklik (VR) baskısının ortaya çıktığını gören Cyan Worlds’ Myst ile birlikte bu ihtiyaca cevap vermek istiyor. Daha önce yapılan bir açıklamada oyunun hem VR  hemde VR olmayan platformları destekleyen bir PC sürümünün yolda olduğunu doğrulamıştı. Bugün, Cyan Worlds, bir haftadan biraz fazla bir süre içinde bir PC, Xbox, Windows ve Mac sürümlerini piyasaya süreceğini açıkladı.

Klasik bulmacanın bu yeni versiyonu, yeni sanat, ses, etkileşimler ve hatta isteğe bağlı bulmaca rastgeleleştirme özelliklerine sahip. Unreal Engine kullanan modern oyun sistemleri için tamamen yeniden tasarlandı. VR sürümü, Myst deneyimini olabildiğince sürükleyici hale getirmek için elbette ek etkileşimli öğelere sahip.

myst vr pc vr versiyonu haftaya yayinlanacak leaf pillar puzzle scaled

Myst yayınlanması ile birlikte, PC ve PC VR, Mac ve Gamepass’ın (Xbox One, Xbox Series ve Windows) tümünü destekleyecek. Oculus Mağazası sürümü söz konusu olduğunda, stüdyo bir basın açıklamasında şunları söylüyor: “Crossbuy, Myst için Oculus Mağazasında etkinleştirilecek, böylece Quest Platform sürümünü satın alan kullanıcılar masaüstü Oculus Uygulamasında PC sürümüne erişebilecek.”

Steam sürümü, görünüşe göre hem 2D hem de VR’yi destekleyen tek sürüm olacak. Böylece oyuncular Valve Index, HTC Vive ve Oculus Rift ile tamamen sürükleyici sürüm için dalış yapabilir veya 2D’de olarak oynayabilirler. PC oyuncularına uyacak çok sayıda konfor ve grafik seçeneği içeriyor.

Her zaman nostaljik bir değer olacak ve belirli bir yaştaki birçok oyuncu muhtemelen bu dünyaya ilk kez gerçekten adım atmaktan zevk alacak. Artık bir zamanlar olduğu gibi çığır açan bir deneyim olmayabilir, ancak Myst yine de oyunculara kendine özgü bir şekilde meydan okuyabiliyor.

Yukarıda belirtilen platformlarda 26 Ağustos 2021’de 29.99 USD fiyatla piyasaya sürülecek. Cyan Worlds tarafından yapılan açıklamaya göre, oyununu diğer platformlar için daha sonraki bir tarihte yayınlamayı planladığını, bunun bir noktada PlayStation VR anlamına gelebileceğini umduğunu söyledi.

Sanal Gerçeklik (VR) Bulmaca Oyunları Myst VR

 

Yorum yazın

TeknoVR