Microsoft CEO’su Satya Nadella’dan metaverse açıklaması

1 dakika, Okuma Süresi

26 Ocak’ta şirketin kazanç açıklaması sırasında konuşan Microsoft CEO’su Satya Nadella’dan metaverse açıklaması. Nadella metaverse oluşumlarının şirket tarafından büyük bir fırsat olarak görüldüğünü ve metaverse her yönüyle hazırlandıklarını belirtti.

Yeni Metaverse Açıklaması İle Microsoft Metaverse’de İddialı Görünüyor

Facebook’un yıllar sonra ismini değiştirmesi ile başlayan ve her gün yeni haberler ile bütün ilgi ve merakı üzerinden toplamayı başaran metaverse kavramı Satya Nadella’nın dün yaptığı açıklama ile hız kazandı. Özellikle çalışma ortamları geliştirmek ve büyük sosyal kitlelere hitap etmek isteyen büyük şirketlerin gözdesi halinde olan metaverse ile ilgili Nadella’nın yaptığı açıklamaya gelin birlikte bakalım.

indir 2

Şirketin kazanç açıklamasını gerçekleştirdiği etkinlikte konuşan Nadella metavers kavramını önemli bir fırsat olarak gördüklerini ve hem altyapı oluşturmak hem de uygulama geliştirme anlamındaki fırsatların büyük olduğunu belirtti.

Metaverse’ün internetin yeni dalgası olacağını düşündüklerini belirten Nadella dijitalleşmede Azure’a yaptırım yapdıklarını ve otomasyon konusunda Dynamics çözümlerinin öne çıkacağını belirtti. Geliştirmekte oldukları Teams‘in önce 2D ardındna VR vr AR gözlüklerle toplantılar yapılmasına olanak sağşayacağını ve oyunlar konusunda HoloLens‘e güvendiklerini belirtti.

Son olarak geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen ve maddi anlamda büyük olay olan Activision Blizzard’ın satın alması ile ilgili söylediği “Bizim için Activision Blizzard metaverse için yapıtaşları olacak” açıklamasını da unutmayalım.

Yorum yazın

TeknoVR