Meta, Quest 3’e Yıl Sonuna Kadar 50’den Fazla Yeni Oyunun Geleceğini Duyurdu

1 dakika, Okuma Süresi

Meta Connect 2023’te, Quest 3’ün çıkış tarihini öğrendiğimiz bir çok haber arasında, en öneli haber diyebileceğimiz Quest 3 oyunları olarak yıl sonuna kadar “50’den fazla oyun daha” gelecek.

Meta, çoğu yeni oyun olmak üzere yıl sonuna kadar Quest 3’e 100’den fazla yeni ve yükseltilmiş oyunun geleceğini söylüyor.

Meta, bu 100’den fazla uygulama ve oyunun birçoğunun da bir tür “MR özellikleri” aldığını söylüyor; bu, şu anda oldukça fazla görünen karma gerçeklik içeriği havuzunu doldurmaya yardımcı olmalı. Yakın zamanda duyurulan karma gerçeklik oyunları arasında çok oyunculu masaüstü savaş oyunu BAM yer alıyor! Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord için karma gerçeklik modu olan I-Illusions’tan , Lego Bricktales’ten ve Quest 3 için Meta’nın İlk Karşılaşmalar eğitim uygulamasından (daha fazlasını öğrendikçe bu listeyi dolduracağız). Meta ayrıca Stranger Things VR ve Less Mills Body Combat için MR modlarını da gösterdi.

meta, quest 3'e yıl sonuna kadar 50'den fazla yeni oyunun geleceğini duyurdu

Tam renkli geçiş, karma gerçeklik oyunlarına izin verirken, neyse ki Quest 3, Quest 2’nin 500’den fazla VR oyunu ve uygulamasından oluşan tüm kütüphane de geriye dönük olarak uyumlu olacak.

Elbette bireysel geliştiricilerin, Meta’nın en yeni ve en iyi özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için doku kalitesi ve görüntü oluşturma çözünürlüğü gibi şeyleri elden geçiren Quest 3’e özgü güncellemeleri yayınlaması gerekecek.

Daha yüksek çözünürlüklü, bağımsız ekranları ve ikinci nesil Snapdragon XR2, Quest 2 içeriğini de geliştirecek ve biraz daha keskin ve net hale getirecek.

Yorum yazın

TeknoVR