UYGULAMA

Magic Leap AR Sosyal Uygulaması Avatar Chat Aralık Ayında Yayınlayacak

Avatar Chat. Facebook sosyal uygulamalar üzerindeki gücünü  Faceebok Spaces ile ortamına taşımayı başarmış ve VR sosyal uygulaması sürekli geliştirmekte. Tabi, facebook ile birlikte farklı markalar da kendi uygulamalarını geliştirdi ve duyurdu bunlardan biride Vive’in WeChat ile yaptığı ortaklık ile çıkardığı uygulama oldu.

Sosyal Uygulaması Avatar Chat

One, için geliştirdiği ve uygulamalarından tanıyoruz. Angry Birds ve Fide gibi çeşitli yeni demolar gördük, ancak AR için geliştirilen uygulamalarda şimdiye kadar genelde tek cihaz ve tek kullanıcı odaklı olmuştur. Ya da başka bir deyişle, çok oyunculu değil. Şimdiye kadar

Bugün, LEAP Con’da Magic Leap, Avatar Chat adındaki yeni AR sosyal uygulaması tanıttı. Uygulamanın bu Aralık’ta yayınlaması bekleniyor ve konferans sırasında ekranda gösterdikleri yol haritasına göre, ayrıntılı avatar özelleştirmesi de yakında gelecek.

Magic Leap AR Sosyal Uygulaması Avatar Chat

Magic Leap bir AR gözlük olduğundan, sosyal özellikler bir VR gözlük uygulamalarından biraz farklı. Çevrenizdeki gerçek dünyayı görebiliyorsunuz, bu yüzden dijital bir alana daldırma işlemi tam olarak gerçekleşmiyor. Bunun yerine, uygulama, konuştuğunuz kişinin hareketlerinin yansıtan, hareketli bir avatar gösterecek.

Örneğin, arkadaşınız ellerini gerçek hayatta sallarsa, aynı şekilde arkadaşınızın avatarı sizin alanınızda size hitap edecek. Gözlükler, gözlerinii görebiliyor ve göz hareketini arkadaşınıza yansıtabilmektedir.

Teoride çok iddialı ve etkileyici, ama teknoloji dünyasındaki (özellikle Magic Leap için dürüst olmak gerekirse) bir çok önceki haberlere göre biraz şüpheci yaklaşmak doğru olacaktır diye düşünüyorum. Yine de ilginç görünüyor.

  Mercedes-Benz, Ask Mercedes AR Uygulama ile Müşterilerini Buluşturdu

Benzer İçerikler

Street View VR Görüntüleri Google Earth VR’a Geliyor

VNTANA, Spor, Alışveriş ve Hastaneler İçin Hologram Üretecek

Jaunt VR Uygulaması İle Windows Karma Gerçeklikte Sesli Gezinme

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x