Larcenauts Güncellemesi ile SteamVR Sorunu Düzeltildi

3 Okuma Süresi

Yeni çok oyunculu VR nişancı oyunu Larcenauts lansmanından önce stüdyo, VR oyununun SteamVR’ın yanı sıra Oculus VR başlıklarını da destekleyeceğini söylemişti; herhangi bir PC VR başlığından markası vermeden.  Larcenauts Steam’de yayınlandı, sadece Oculus Rift ile değil diğer PC VR başlıkları Valve Index ve HTC Vive sahipleri de deneyimleyebilecekler. Bu hafta sonu bir güncelleme ile uyumluluk bilgileri verildi.

Larcenauts son güncelleme ile Oculus Rift, HTC Vive ve Valve Index sahipleri VR oyunu deneyimleyebilecekler

Lansman gününde Impulse Gear soruları yanıtlayarak şunları söyledi: “Ne yazık ki UE4 ve SteamVR uyumluluğuyla ilgili birlarcenauts guncellemesi steamvr sorununu duzeltiyor larcenauts image3 1024x576 1 scaled sorunla karşılaştık, bu nedenle yalnızca Oculus sahipler deneyimleyebiliyorlardı.” Neyse ki, SteamVR kullanıcılarının hafta sonu çıkan 1.04a yaması ile bir düzeltme için çok uzun süre beklemeleri gerekmedi. Bu yama ile Oculus Rift, HTC Vive ve Valve Index dahil Steam kullanıcıları VR oyunu deneyimleyebilecekler, ancak bu listeye Windows Karışık Gerçeklik hala eklenmedi.

Genişletilmiş VR başlık desteği sayesinde, VR başlıkları ne olursa olsun arkadaşlarınızın birlikte oynayabilmesi için çapraz oyun lobileri içeriyor. Oculus veya Steam oyuncularının özel bir lobi kurup arkadaşları ile oynaması için tek yapması gereken yeni bir özel lobi kurarak, lobi kodunu arkadaşları ile paylaşmak olacak.

Larcenauts altı kişilik takımlar halinde 12 oyuncudan oluşan maçlarla takım tabanlı çok oyunculu oyununun keyfini çıkarmak daha kolay olacak. Oyun modları, bayrağı ele geçirme tarzı DroneHack, Refuel’i savunan bölge ve dört haritada bazı klasik takım Ölüm Maçı bulunmakta. Relay, Excavation; Blight ve Hazardpay. Oyuncular, keskin nişancı, Evander veya savunma ve taarruz konusunda uzmanlaşmış robotik bir muhafız olan Thal ile oynayabilecekler, her biri çeşitli oyun stillerine uyan grup doktoru Chi’ye kadar sekiz karakter arasından seçim yapabilir.

Pistol Whip: 2089 VR Shooter Oyunu En Büyük Güncelleme

Yorum yazın

TeknoVR