Kopin En Son XR Panceke Optik Çözümü Tamamen Plastik

2 dakika, Okuma Süresi

XR Panceke Optik çözümü, Kopin mikro ekranları , SKULLY FENIX AR motosiklet kaskı ve Google Glass Enterprise Edition gibi bir dizi artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) ürününde uzun süredir kullanılmakta. XR alanında çalışan birçok şirket gibi, Kopin de bir çift gözlükten çok farklı olmayan küçük, hafif bir VR gözlük hayali senaryosu üzerinde çalışıyor. En son tanıtımı, yeni tamamen plastik Pancake optikleriyle geleceğe doğru bir adım daha atıyor.

Kopin En Son XR Panceke Optik Çözümü Tamamen Plastik. Pancake optiklerimizin VR Gözlükler için mükemmel olduğuna inanıyoruz

Yassı optikler, XR uygulamaları için ideal olan ince bir form faktörüne izin verdikleri için zaten kullanılıyor. Bununla birlikte, bu optik çözüm, plastik malzemelerle birlikte kullanıldığında çift kırılmanın neden olduğu görüntü artefaktlarını önlemek için bir cam mercek gerektirme eğilimindedir. Kopin, yalnızca ağırlığı azaltmakla kalmayıp aynı zamanda şirketin iddiasına göre “neredeyse hiç çift kırılma” sağlamayan iki öğeyi kullanarak tamamen plastik bir çözüm oluşturmayı başardı.

Şu anda şirket, tasarım için üç patent başvurusunda bulundu. İlk tamamen plastik Pancake optik, lens seti başına 15 g ağırlığında ve 16 mm kalınlığındayken 95 ° görüş alanı (FoV) sağladığı için P95 olarak adlandırılıyor.

 

“Bu büyük atılım, gelişmekte olan VR pazarları için temel bir kilometre taşını temsil ediyor. Hacimli, ağır kulaklıklar, uzun yıllardır tüketicilerin daha hızlı benimsenmesinin önündeki en büyük engel olmuştur. Kopin Corporation’ın CEO’su ve kurucusu Dr. John CC Fan yaptığı açıklamada, “Artık yok” dedi. “Mevcut optik tasarımların kapsamlı bir incelemesinden sonra, tamamen plastik Pancake optiklerinin çok geniş bir görüş alanı, mükemmel görüntü performansı ve süper kompakt boyut gerektiren VR uygulamaları için en iyisi olduğuna inanıyoruz. Gerekli optik özelliklere sahip uygun bir plastik malzeme bulma zorluğu çözüldü.”

XR Panceke Optik Oled – VR Lens

Pancake optik VR gözlükler için mükemmel olduğuna inanıyoruz. İlk tasarımımız P95, 2,6K x 2,6K OLED yüksek parlaklığa sahip mikro ekranlarımızla kullanım için özel olarak optimize edilmiştir. Bu yeni teknoloji VR için ideal olacaktır, ancak bu benzersiz optiğin MR ve AR uygulamaları için de faydalı olacağına inanıyoruz,” diye devam ediyor Fan. “Tamamen plastik Pancake optikleri ve çift yığınlı OLED mikro ekranları ile şık, süper hafif (< 100 g), kompakt VR/MR/AR yüksek performanslı kulaklık ürünleri hayaline nihayet ulaşılıyor. Yeni optiklerimizi ya bağımsız bir bileşen olarak ya da OLED mikro ekranlarımızla bir modül halinde sunmayı planlıyoruz. P95 optiklerimiz için ilk tasarım ortağına sahip olduğumuz için mutluyuz.”

Patentler başvurusu sürecinde olduğu için, Kopin’in P95 Pancake Optics’inin ürünlerde görünmeye başlaması biraz zaman alabilir. Önümüzdeki birkaç yıl içinde AR pazarına girmek isteyen Facebook ve Apple da dahil olmak üzere pek çok firma varken, Microsoft gibi halihazırda bu alanda olanlar tüketici dostu cihazlar için çalışıyor .

Yorum yazın

TeknoVR