Arizona Sunshine Vertigo Arcades ile Konum Tabanlı VR Oyunu Oluyor

Vertigo Games’in oyunu olan Konum Tabanlı VR Oyunu Arizona Sunshine deneyimlemek için artık odanızın içinde takılıp kalmayacaksınız.

Dutch studio bu hafta, hem kendisi hem de diğer stüdyolar tarafından geliştirilen içerikle, dünyadaki donanımları ve de yazılımları dünyaya yaymayı amaçlayan Vertigo Arcades’in yeni bir kolunu duyurdu.

Konum Tabanlı VR Oyunu

Bu amaçla Vertigo , geliştiricilere oyunlara yeni izleme sistemleri ve karma gerçeklik işlevleri gibi Arcade özgü özellikleri kolayca entegre edebilecek araçlar sunan, VR Arcade Suite adlı bir içerik duyurdu. Stüdyonun kendi çalışmalarının dışında, Space Pirate Trainer ve Island 359 gibi oyunlar içinde anlaşmalar yaptı. Araçlar bir kez entegre edildikten sonra geliştiriciler, uygulamalarını HTC’nin Viveport Arcade gibi diğer servisleri kullanarak başlatabilecekler.

Vertigo Arcades şuan 40 ülkede 300 alanda çalışıyor.

Yere dayalı VR arcade sahnesi, uzun zamandır gelişen VR endüstrisinin en umut verici alanlarından biri olarak görülüyor. HTC ayrıca, 2016 yılında piyasaya sürülen ve işin 100 milyon dolar değerinde olacağı tahmin edilen, Viveport Arcade bölümünün yer aldığı, konum tabanlı VR için de bir itici güç sağlıyor. Vertigo Arcades’in çabaları şuan için sadece bir oyuna odaklanmış durumda: Arizona Sunshine.

Yukarıdaki fragmanda gördüğünüz gibi, Vertigo popüler zombi shooter’ını Arizona Sunshine: LB VR Edition’a dönüştürüyor. Oyunu evde kullanacağımız VR gözlük sınırlamalarının ötesine taşıyarak, HTC Vive başlıkları, haptik kıyaferler ve silah şeklindeki kontrolörleri kullanarak en fazla dört oyuncuyla görevler yapabilirsiniz. Vertigo ayrıca, Vertigo Arcades‘e yeni bir Arizona Sunshine oyunu getirmek için Nomadic ile birlikte çalışıyor.

[related-post id=”8359″]

Arizona Sunshine, bugüne kadar VR’nin en başarılı oyunlarından biri olarak kabul edildi. 2016 yılında PC VR lansmanı sırasında 1,4 milyon dolar satış gerçekleştirdi ve PSVR, Windows VR ve DLC misyonlarını ve daha fazlasını desteklemeye devam etti.

Vertigo, önümüzdeki ay Köln, Almanya’daki Gamescom’da oyunu gösterecek

Tag: Konum Tabanlı VR Oyunu

0 0 votes
Reting

Benzer İçerikler

Green Hell VR Oyunu İçin İlk Resmi Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Mina

VR Skater Erken Erişim Tarihi 30 Nisan

Mina

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina

Half-Life: Alyx Bir Yıla Özel %40 indirim

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More