Arcadia Earth Sergisi, Karma Gerçeklik Çevre Bilinciyle Buluşuyor.

Bu Çevresel Sanat Sergisi, Karma Gerçeklik Tarafından Destekleniyor

2 dakika, Okuma Süresi

Karma Gerçeklik Çevre Bilinci sergisi ile artık çevreye gerçekte ne kadar zarar verdiğimizi daha etkileşimli bir şekilde görebileceğiz. Arcadia Earth, sizi büyüleyici bir karma gerçeklik deneyimine sokmak ve aynı zamanda sizi çeşitli ekosistemler ve iklim değişikliğine etkimiz hakkında eğitmek için tasarlanmış çok çeşitli çok duyusal teknolojiye sahip, türünün tek örneği diyebileceğimiz bir sanat sergisidir. Tek kullanımlık plastik atıklar ve aşırı avlanma dahil olmak üzere çevre üzerinde oluşan tahribata dair birçok eğitici gösteri olacak.

İklim Değişikliğine Etkimizi Sanal Gerçeklik Teknolojisi ile Daha Net Görebilirsiniz.

arcadia earth

Deneyimsel sanat gösterisi, Microsoft’un en yeni karma gerçeklik gözlüğü HoloLens 2 tarafından destekleniyor. Bu cihazı kullanarak, sadece belirli nesnelere bakarak gerçek dünya üzerinde katmanlı sanal animasyonlara erişebilirsiniz. Hatta gözlüğün yerleşik el izleme teknolojisi aracılığıyla kendi elinizi kullanarak belirli öğelerle etkileşime girebilirsiniz. Deneyim boyunca size rehberlik etmek için tasarlanmış, samimi bir karma gerçeklik küresi var.

Sergi, her biri kendi benzersiz temasına sahip çok sayıda odadan oluşmaktadır. Örneğin ilk oda, karma gerçeklik kullanılarak hayata geçirilen gerçek boyutlu bir diorama aracılığıyla mercan resifleri üzerindeki olumsuz etkimize odaklanıyor. Deneyim boyunca, ağartma nedeniyle holografik resifin hızla beyaza dönüştüğünü izleyebilirsiniz.

Karma Gerçeklik Çevre Bilinci Sergisi

arcadia earth

Odada ayrıca, dokunulduğunda kullandığınız güneş kremi türünü değiştirmenin biyolojik çeşitlilik üzerinde nasıl olumlu bir etkisi olabileceği gibi ek çevresel gerçekleri ortaya çıkaran bir dizi holografik küre var. Bu holograma tıklamak, telefonunuza ilgili bilgileri otomatik olarak göndererek mercan resiflerini kurtarmaya yardımcı olmak için hemen harekete geçmenizi sağlar.

Karma gerçeklik teknolojisine ek olarak, sergi, daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bir multimedya deneyimi sunan yakınlık tetiklemeli ses ve video öğelerini kullanıyor. Fiziksel kurulumlar, yeni karma gerçeklik içeriği ve bilgileri ile zaman içinde güncellenebilir.

arcadia earth

Arcadia Earth karma gerçeklik deneyimi, bu ayın sonlarında New York’ta halka açık olacak. Bilet satışlarından elde edilen gelir, karbonu atmosferden izole etme yetenekleriyle bilinen mangrov ağaçları dikmek için kullanılacak.

Yorum yazın

TeknoVR