Kablosuz HTC Vive Focus Sanal Gerçeklik Başlığı Tanıtıldı

 

Sanal gerçeklik donanımlarının geliştirilmesine üzerine oldukça fazla yol katedildi. Şu an için gündemi oluşturan ve popüler olan konu ise Kablosuz VR Başlıklar. Tayvanlı üretici HTC, Vive geliştirici konferansında Kablosuz Focus başlığının duyurusunu yaptı. Şimdilik Çin pazarına yönelik olarak çıkan Kablosuz Focus fotoğraf ve videolarını aşağıda görebilirsiniz.

Diğer global pazarlar için ki bunlara Avrupa ve Amerika’da dahil ürünün Eclipse ismiyle çıkması planlanıyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da duyumlara kesin gözüyle bakılıyor. Vive Focus başlığın fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

Kablosuz Focus VR Başlık Özellikleri

 

 

Focus, diğer HTC gözlükleriyle etkileşime girebilecek. Birden fazla oyuncu ile çoklu oyunlar oynanabilecek. Bu sayede uzakta olan toplantılara da katılabileceksiniz. Bu arada belirtelim Focus’un rakibi Oculus Go‘nun fiyatı ise 199$. Bu rekabette Oculus’un mobile daha fazla meyilli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Focus’un fiyatının Go’ya göre biraz daha fazla olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Vive Focus, ile hazırlanan oyun ve uygulamalar ile çalışacak. VR Başlığı kablo kalabalığından kurtaran platform, şirketin ilk üst seviye bağımsız sanal gerçeklik başlığı ünvanını alıyor. Kablolar ve izleme sensörleri olmaması da kullanım açısından oldukça kolaylık sağlayacak. VR Başlıkla 6DOF deneyimi kablosuz başlıklara da geçmiş oluyor.

Qualcomm Snapdragon 835 çipset kullanan ürün, 6 serbestlik derecesine sahip. Bu da sensör ayarı yapmadan başlığı rahatça kullanabilmeniz anlamına geliyor. Kullanılan ekranlar ise yüksek çözünürlüklü AMOLED ekranlar. Kontrol cihazları şu an için 3DoF olsa da ilerleyen zamanlarda 6DoF modelleri de gelecektir.

Ürün fiyatı ve çıkış tarihiyle alakalı bilgi verilmedi. Şu an için ürün ilk olarak Çin’de satışa sunulacak.

[related-post id=”7796″]

VROTTO, güncel ve gelecek Sanal Gerçeklik Gözlükleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

SteamVR Şubat Rift, Vive, Windows VR Kullanım Oranları

Beren BULUT

Vive Cosmos Kablosuz mu? Vive Cosmos VR Gözlüğü FCC Onayını Aldı

İsa KAYA

HTC Vive Cosmos: HTC’nin Yeni Gözlüğü Hakkında Bildiğimiz Her Şey

İsa KAYA

HTC Yeni Kullanıcı Arayüzü Vive Reality System İle Tanışın

Mina

CES 2019: HTC Vive’ın İç-Dış İzlemeli Yeni VR Gözlüğü Vive Cosmos İle Tanışın

Mina

CES 2019: HTC VIVE Yeni Ürün Sinyalini Verdi

Cankan
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments