Facebook ve Universal Birlikte Jurassic World: Fallen Kingdom AR’a Entegre Ediyor

Facebook ve Universal Pictures Home Entertainment, zenginleştirilmiş bir gerçeklik deneyimi olan Jurassic World: Fallen Kingdom filminin piyasaya sürülmesi ve perakende tanıtımlara entegre etmek için işbirliği yaptı.

Film yakında DVD, Blu-ray ve 4K Ultra HD hizmetleri ile farklı platformlarda çıkacak. Bu nedenle iki şirket film için mağaza ve ev içi materyaller ile artırılmış gerçeklik içinde paylaşılabilir dinozorlar yaratmanıza imkan sağlayacak.

Jurassic World: Fallen Kingdom

Filmden farklı dinozorların yer aldığı AR deneyimleri, 18 Eylül’de dünyanın dört bir yanında yayınlanmadan önce filmin Kuzey Amerika ev eğlencesi olarak lansmanı yapılacak.

Her iki ortak için de türünün en büyük perakende çalışmasını yapacak olmaları aynı zamanda Facebook’taki uygulamalar ailesindeki ilk entegre AR deneyimi olarak karşımıza çıkması büyük bir adım olacak. Özellikle Facebook ve Messenger için.

“Tıpkı Jurassic World gibi: Fallen Kingdom, izleyicileri derinlemesine bir keşif ve merak dünyasına giriş yapacak, yeni AR teklifleri mağaza içi ve ev içi servisleri ile bu heyecan ve yeniliklerimizi global ev eğlencesine çevireceğiz” diyor Hilary Hoffman , Universal’da başkan yardımcısı. “Bu ilgi çekici AR deneyimlerini güçlendirmek için Facebook gibi birinci sınıf bir ortağa sahip olmaktan heyecan duyuyoruz ve her yaştan Jurassic hayranlarını büyüleyecek ve seveceklerinden eminiz.”

Piyasaya sürüldüğü gün, 18 ülkedeki katılımcı perakendeciler, sınırlı bir süreliğine, filmin bir AR deneyiminin nasıl tetikleneceğine ilişkin talimatları içerecek olan mağaza içi ekranları sergileyecek. Kullanıcılar, vahşi Indoraptor’u doğrudan yollarına yerleştiren paylaşılabilir. AR efektini başlatmak için özel bir QR kodu taramaları yeterli olacak ve onlara Jurassic serisinden en yeni dinozorlardan biriyle yakın bir karşılaşma sunulacak.

[related-post id=”8944″]

Yalnızca ABD’de, bu deneyim birden fazla ulusal perakende ve market zincirinde 17.000’den fazla mağazada yer alacak.

Ev içi deneyim, Messenger kamera kullanılarak ürün ambalajı içindeki bir tetikleyici eklentisinden etkinleştirilebilir. Bu deneyim, filmin Velociraptor kahramanı Blue’nun etkileşimli, bebek versiyonunu sunuyor. Animasyonlu Bebek Mavisi her ortama yerleştirilebilir. Meraklı, şakacı ve agresif davranan görüntüleri ve videoları yakalayabilir ve arkadaşlarınızla paylaşılabilirsiniz.

Hem mağaza içi hem de ev içi deneyimler iOS ve Android cihazlarla uyumlu olacak. Kullanıcılar, Facebook ve Messenger uygulamalarının en son sürümünü kullanmaları gerekiyor.

Jurassic World: Fallen Kingdom

0 0 votes
Reting

Benzer İçerikler

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

Facebook Reality Labs AR Bileklik Çalışmaları

Mina

Canon Yeni Video ile Kurumsal AR / VR Gözlüğü MREAL S1 Sergiledi

Mina

Rokid Vision 2 AR, Waveguide Optikli AR Gözlüğü Tanıtıldı

İsa KAYA

Animasyon Için XR Teknolojisi Çok Uzak Görünmüyor

Mina

Sağlık Hizmetlerinde Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Kullanımı

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More