AR Uygulama

Apple’ın iPhone X Yüz Tanıma Sistemi VR / AR Geliştirmesini Destekliyor

Los Angeles merkezli startup Kite & Lightning’in kurucu ortaklarından biri. ‘den bir karakter canlandırmak için  yüz tanıma sistemi kullanarak bir profil oluşturdu. Belirli amaçlar için kullanılabileceği düşünülen uygulama kusursuz değil ama yine de geliştirilerek oldukça iyi bir noktaya gelecek gibi görünüyor.

Telefonunuza yerleştirilen gerçek zamanlı bir yüz yakalama sistemi, dijital karakterlerin VR ve yazılımı da dahil olmak üzere geniş bir içerik yelpazesinde daha canlı ve etkileyici görünmesi için maliyeti önemli ölçüde düşürebilir.

X Yüz Tanıma Sistemi AR Uygulaması

Geliştirilen uygulamada en çok dikkat çeken unsur dudak ve mimik hareketlerini AR uygulaması ile karşılık bulması.  şimdiye kadar gördüğüm bir çok uygulamadan çok daha iyi bir şekilde verileri yakalayabiliyor. iPhone X yüz yakalama sistemi ile birlikte AR uygulaması, kendi avatarınızı istediğiniz gibi oluşturmanıza olanak sağlıyor. Bu sayede farklı animasyonlu emojilerinizi çok daha kolay yapabileceksiniz ve bu emojiler ile eğlenceli zamanlar geçirebileceksiniz.

Şuan ki test aşamasında her ne kadar aksaklıklar olsa da iyileştirmeler ile bu uygulamanın ilerde oldukça ses getireceğini söyleyebiliriz. Uygulama ile birlikte yakın zamanda yapılacak animasyon ve emojiler. Oyun, pazarlama alanlarında  çok rahat kullanılabilir.

Aşağıda bir bebeği canlandıran Christopher Walken’in uygulama ile ilgili oldukça detay veren videosunu izleyebilirsiniz.

 

’ın iPhone yüz tanıma sistemi, 2015’de başlayan yeni Faceshift satın alımına dayanıyor. Başlangıçta, herhangi bir kurulum olmaksızın dijital karakterleri gerçek zamanlı olarak canlandıracağını gösteriyor. Teknoloji ayrıca, orijinal olarak Microsoft’un Kinect’te hareket yakalama sistemini kuran başka bir edinimi olan PrimeSense’i de kullanıyor. Son birkaç yılda Apple, iPhone’u küçük bir cihazda kullanılabilmesi için teknolojiyi minyatürize etme konusuna tamamen odaklanmış görünüyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, Apple’ın tüm ürün gamında bu teknolojinin kullanılacağını göreceğiz.

  Vuzix Blade Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri Ön Siparişe Açıldı

Strassburger, Eisko ve Xsens hareket yakalama elbisesi de dahil olmak üzere farklı teknolojilerin bir arada bulunduğu iPhone X yüz yakalama özelliğini kullanarak, insan performansı için “inanılmaz derecede ucuz” bir yakalama sistemi olduğuna inanmaktadır. Bu, son derece hızlı ve kolay bir şekilde çok etkileyici sonuçlar elde etmek için kurulmuştur.

 

Benzer İçerikler

DoubleMe AR Hologram Kullanarak Aileleri Birleştiriyor

Merge VR, Eğitim ve Eğlence Amaçlı Merge Küplerini Tanıttı

VUSR, Oda Ölçekli VR Ve AR İçin İçerik Platformu Olacak

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x