Intel VR Teknoloji Üretme Kararı Aldı Ve VR Başlık Projesi Rafa Kalktı

Geçen yıl , adında bağımsız bir  başlık üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Yaşanılan son gelişmelere göre ’in projeyi iptal ettiği için cihaz piyasaya çıkmayacak gibi görünüyor. Teknoloji üretme kararı aldı ve Başlık projesi rafa kalktı.

Proje içeriği, bir denetleyici, iç-dış izleme ve ile kendinden kafalı monitör (HMD) olarak tasarlandı. Paylaşılan teknoloji ve açık API’lar ile ‘referans sistemi’ olarak hareket etmek istendi.

Teknoloji Üretme ve Geliştirme Kararı Aldı

’in projeden vazgeçtiği düşünülüyor. Bunun nedenini ise ortaklarının ilgisizliği olarak belirtebiliriz. Bu ilgisizliğin nedeni hakkında ise şu an için bilgi sahibi değiliz. ’in tercih ettiği Acer, Dell ve Asus gibi imalat ortakları, karma gerçeklik başlık seti ile uğraşmayı seçtikleri için bazı spekülasyonlar çıkmıştı.

’in Merkezi Müdürü Kim Pallister’ın dediğine göre, şirketin kablosuz için WiGig bağlantısı gibi diğer ile ilgili teknolojileri geliştirmeye odaklandığını belirtti.

Açıklamada: “, referans tasarımını sonlandırma kararı verdi. Ancak yeni nesil deneyimlerini güçlendirecek teknolojilerin geliştirilmesine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu şunları içerir: Görsel işleme için , RealSense ™ derinlik algılama ve altı serbestlik dereceli (6DoF) çözümler ve WiGig, Thunderbolt ve Optane ™ gibi diğer etkinleştirici teknolojiler. Tüm bu teknolojisi çözümleri, sağlam bir yazılım portföyüyle desteklenmektedir. Yazılım tasarımı kitlerinden referans tasarımlarına, zengin ve kapsamlı içeriğe olanak tanıyan yeniliği teşvik etmek için bir destek ekosistemi geliştiriyoruz. Proje Alloy, ve endüstri için büyük bir konsept ispatı olarak hizmet etti ve deneyiminde neyin mümkün olduğunu gösterdi. aracılığıyla öğrendiklerimizi gelecekteki farklı çabalarımızda göreceksiniz. ” dedi.

 

’in Teknoloji üretme konusunda neler yapacağını yakın zamanda görecek gibiyiz. Özellikle Teknolojisinin sadece başlık olarak değil, donanım ve yazılım olarak daha gerçekçi deneyim için çalışmalar bir çok firma tarafından geliştiriliyor iken gibi büyük bir firmanın da bu yarışa katılması gerçekten güzel bir haber.

VROTTO, güncel ve gelecek olan Endüstri haberleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

Benzer İçerikler

JVC, 120 Derece FOV ve Göz Başına 2.5K Çözünürlük ile Kurumsal XR Gözlüğünü Tanıttı

Mina

BTS, Yeni Müzik Paketi ile Beat Saber da, İşte Fragman

Mina

Medal of Honor: Above and Beyond Gallery Tanıtım Videosu

Sinem ALADAG

Oppo, Oppo AR Glass 2021 Ar Gözlüğünü Tanıttı

Mina

Hand Tracking (El izleme) nedir?

Bilal TEMIZ

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x