Insta360 ONE

Insta360 One: 4K ve 360 Derece Çekim Yapabilen Kamera

360 derecelik kamera üreticisi Insta360, en yeni ürünü taşınabilir bir kamera olan One’ı piyasaya sundu. Insta360 ONE şu an ABD’de 299.90 dolardan satışa sunulmuştur. Daha önce , ve ürünleri olan şirket, daha yeni bir ürün olan ikinci 4K fotoğraf makinesini piyasaya sürdüğü için bu kez daha ucuza sunuyor.

Insta360 ONE 360 derecelik video ve fotoğrafları, @ 30fps, 3860×1280 @ 60fps ve 24 MP (6912 x 3456) çözünürlükte 3840 x 1920 @ 4K çözünürlükte çekebiliyor. Kullanıcılara Bluetooth üzerinden kumanda ile, akılla telefon doğrudan bağlantı ve bağımsız mod gibi üç farklı kullanım özelliği sunuyor.

Insta360 One 4K Çekim Yapabilme Özelliğine Sahip

Kameranın en benzersiz özelliklerinden ikisi FreeCapture ve kurşun zamanı modudur. FreeCapture, küresel bir videonun anahtar anlarını 1080p sabit çerçeve video olarak kaydetmek için kullanılan bir düzenleme tekniğidir. Ekran, kullanıcının işaret ettiği her şeyi kaydeden bir vizör görevi görürken, akıllı telefonun jiroskopunu sahneyi dolaştırmak için kullanıyor. FreeCapture aynı zamanda standart bakış açılarından küçük gezegen ve tavşan deliği efektleri gibi benzersiz çekimlere geçmelerine izin verir.

Yaratılanlar, yeni zaman modu gelince ONE’ın bir selfie stick veya dize eki kullanarak onları çevrelediği 240 FPS yavaş çekim çekimi (tamamlayıcı uygulama ile 120 FPS’den yükseltildi) yakalayabilir.

Insta360’ın kurucusu ve CEO’su JK Liu, yaptığı açıklamada, “Dünyadaki en kolay kullanımlı, en çok yönlü 360 kamera yapmak için yola koyulduk ve ONE bu çabaların sonucudur. ONE, 360 videografi için sadece bir adım değil. Benzersiz FreeCapture teknolojisi ile, genel olarak kameralar hakkındaki düşüncelerimizi değiştirmeye devam ediyor. ” dedi.

Şu anda Insta360 ONE, ABD’de bir MicroSD kartı, bir Micro-USB kablosu, bir lens bezi birlikte verilen 299.90 dolarlık fiyata sahip. Maalesef üzülerek söylüyoruz ki kamera şu an için sadece iPhone’u destekliyor. Android versiyon üzerinde ise hala çalışılıyor.

VROTTO, güncel ve gelecek 360 kameralar hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen YouTube sayfamızı ziyaret ediniz.

Benzer İçerikler

Hand Tracking (El izleme) nedir?

Bilal TEMIZ

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT

Oculus Quest 2 90Hz Etkinleştirme – Oculus Quest 2 İpucu

Beren BULUT

Sony’nin Uzaysal Gerçeklik Ekranı 3D Görüntüleme Sorununa Farklı Bir Açıdan Çözüm Buluyor.

Mina

Oculus Link Özellikleri

Mina

Oculus Link Kablosu Nedir?

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x