HABER

Huawei ve TPCAST 5G Cloud VR Sistemini Geliştiriyor

gözlükleri için kablosuz çözümler üreten , Huawei Wireless X Labs ile 5G Cloud VR işleme çözümü geliştirmek ortaklık kurdu. Geçtiğimiz hafta ilan edilen ortaklıktaki amaç ise mobil gözlükler için VR görsellerini geliştirmek.  sistemini geliştiriyor.

Huawei ve TPCAST 5G Cloud VR

genel itibariyle bakacak olursak ikiye ayrılıyor. gibi uygun maliyetli, kolay erişilebilir, akıllı telefonun işlem gücüne dayanan mobil VR Gözlüklerdir. Diğeri ise PC veya konsol aracılığıyla bağlanmış, daha iyi görsel deneyim sağlayan üst düzey gözlüklerdir. Fakat burada da yüksek maliyet ve hareket konusundaki dar alan negatif olarak yüzümüze vuruyor. TPCAST ​​ve Huawei Wireless X Labs’un yapmayı umduğu, etkileşimli VR içeriğinin gerçek zamanlı bulut sunumunu gerçekleştirmek için halihazırda yerel olarak yönetilen karmaşık görüntü işlemlerini buluta götürerek bu boşluğu doldurmak.

Bunu yapmak için, TPCAST ​​ultra-düşük gecikme süresi kod çözümü ve gerçek zamanlı VR veri kontrol protokolünü sunmayı planlarken, Huawei en yeni 5G ağ teknolojilerini sunuyor.. Güçlü bir bulut sunucusu sunmak için akıllı telefonların bilgi işlem ve görüntü işleme yeteneklerini geliştirmeli ve gerekli yatırımın azaltılmasına rağmen birden çok kullanıcı arasında donanım paylaşımı yapılmalıdır.

5G Şebekeleri 2020 Yılında Kullanıma Açılacak

TPCAST’ın CEO’su Michael Liu:

TPCAST, Wireless X Labs ile çalışmaktan ve 5G bulut VR işleme çözümünü geliştirmekten heyecan duyuyor. TPCAST’ın ultra düşük gecikme süresi kod çözümü ve gerçek zamanlı VR veri kontrol protokolü, bulut sunumunu mümkün kılmaktadır. Bulut oluşturma teknolojilerini optimize etmek ve VR deneyimini geliştirmek için Huawei ile çalışmaya adamış bulunuyoruz. Şu anda HMD’lerin adaptasyonunu başarıyla tamamlayan ilk çözüm sağlayıcısıyız. Bulut VR işleme çözümü geliştirmek bizim için ciddi ve vazgeçilmez bir görevdir. Buna ek olarak, bu çözümü uygulamaya yardımcı olabilecek çok sayıda teknik deneyim ve kaynak biriktirdik.

Huawei Wireless X Labs’ı yöneten Wang Yufeng:

  Tequila Works, Invisible Hours İçin 360 Derece Fragman Yayınladı

Cloud VR, 5G şebekelerinde önemli bir kullanım alanı. VR terminalleri ile bulut arasındaki bağlantılar, en uygun VR kullanıcı deneyimi sunmak için çok önemlidir. 5G şebekeleri, bulut oluşturma ve içerik yayınlama için gereken düşük gecikme süresi ve geniş bant genişliği sağlayabilir. Huawei, dünyanın önde gelen 5G ağ teknolojileri ve test ortamları sağlayacak ve bulut VR’ı doğrulamak için TPCAST ​​ile ortaklık yapmaktan onur duyuyor ve gelecekteki denemeler ve birçok operatörün ağındaki ticari dağıtım için sağlam bir temel oluşturuyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının ve ağlarının çoğunluğu şu anda 4G kullanıyor. Bu, yaklaşık 50 milisaniyelik yanıt süreleri ile 300Mbit / s’lik azami indirme hızları sağlayabilir. Sanal gerçeklik için ise bu değer çok da mükemmel bir değer değil. 5G, 1 milisaniye uçtan uca yanıt süreleri ki VR için daha iyi birçok tahminle 10Gb / s’ye yaklaşan birçok tahminle 1Gb / sn’yi aşan hızlar sunmayı taahhüt eder.

Kamuya açık ilk 5G şebekelerinin, büyük şehirlerle sınırlı olmasına rağmen, 2020’de Birleşik Krallık, ABD ve Güney Kore’de kullanıma girmesi bekleniyor. Yaygın 5G kullanımı muhtemelen 2022 yılına kadar gerçekleşmeyecek. Huawei ve TPCAST 5G Cloud VR Sistemi merakla bekleniyor.

, güncel ve gelecek hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

Blocker AR Uygulamasıyla Film Yapımcılarının İşleri Kolaylaşacak

Jurassic World VR Expedition Dave & Buster İçin En Büyük Lansman Oldu

Lumus Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri İçin Quanta İle Ortaklık Kurdu

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x