HTC’nin Yeni VR/AR Gözlüğü CES 2023’te Tanıtılacak

2 dakika, Okuma Süresi

HTC yeni VR/AR gözlüğünu tanıtmaya hazırlanıyor. HTC’nin önümüzdeki ay Nevada, Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2023’te tüketici dostu yeni bir VR gözlüğü tanıtacağı duyuruldu. İlk olarak The Verge tarafından bildirilen hepsi bir arada VR cihazı, görünüşe göre Meta Quest Pro’ya doğrudan bir rakip olarak konumlandırılıyor .

HTC’nin küresel ürün başkanı Shen Ye  Verge ile röportajda, “Bu, yalnızca tasarım yönlerinde değil, aynı zamanda teknoloji yönlerinde yaptığımız tüm bu ilerlemeleri alıp tüketiciler için anlamlı ve çekici bir şey haline getirmekle ilgili” dedi.

Rapora göre, gizemli bağımsız cihaz hem VR hem de artırılmış gerçeklik (AR) deneyimlerini destekleyecek. Öne ve yana bakan kameralar, Meta Quest Pro’nunkine benzer tam renkli karma gerçeklik sunacak. Daha güçlü içeriğe erişmek için cihazı VR uyumlu bir PC’ye bile bağlayabilirsiniz.

Sadece bu da değil, yerleşik el takibi sayesinde çıplak ellerinizi kullanarak oyunlar ve uygulamalarla etkileşim kurabileceksiniz. Shen Ye, cihazın oyun, eğlence ve fitness ile üretkenlik ve işletme için tasarlandığını söyledi.

Birkaç temel özellik ( The Verge’e göre ):

  • Tam renkli karma gerçeklik
  • El izleme
  • 2 saatlik pil ömrü
  • 6 serbestlik derecesi (6DoF)
  • Bağımsız işlevsellik
  • Daha karmaşık oda haritalaması için bir derinlik sensörü

XR donanım analisti Brad Lynch’in bir raporuna göre, hafif cihaz, genel boyutunu azaltmak için modüler bir tasarıma ve pankek lenslere sahip olabilir. Önümüzdeki ay CES 2023’te VR/AR cihazı kombinasyonu hakkında daha fazla şey öğreneceğiz gibi görünüyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR