Vive

HTC Oyunculara Neden Vive Pro’yu Sattı, Pro Eye Neden Yerini Alamayacak

HTC bir çok VR gözlüğe sahip. Aynı zamanda hakkında da öğrenilecek çok şey var ama kurumsal tarafa da iki yeni eklemeler geliyor. Gelecek olan Eye, entegre göz takibi ile ilk Pro’yu geliştirmekte. Bu süreçte henüz çiçeği burnunda duyrulan Vive Focus Plus, seni six degrees of freedom (6DOF) kontrol cihazlarıyla üç aylık gözlük setini başardı.

Rakiplerini geride bırakmasına rağmen, bu gözlüklerin hiçbiri yerini dolduramayacak. Peki, Neden?

HTC Vive Focus Plus

MWC genel müdürü Daniel O’Brien’e yöneltilen bu soru sonrasında bunun tüketici ve işletme pazarları arasındaki farka bağlı olduğunu bildirirken şu cümleleri kullandı “İşin aslı işletmelerden bahsediyorsak çok uzun bir satış süresi var. Ayrıca müşterilere servis yapmanız gereken zamandan ve bunun sürekliliğinden de sorumlusunuz. Etraflarına iş davaları inşa ettiler, onları dağıtacak, rampa yapmaya hazır olduklarında da bu yeni donanıma girecekler”.

HTC’nin telefon bölümünde de daha önce çalışmış olan O’Brien bunun tüketici pazarlarında nasıl görüneceğini açıkladı. “Müşterinize zaman ayırmalısınız” diye ekledi. “Bazen bu döngü 12-18 ay olabilir. Müşterilerinize saygı göstermelisiniz ve ürünleri nasıl satın aldıklarına ve planlama süreçlerini sekteye uğratmamalısınız yoksa işin dışında kalırsınız”

O’Brien’e yöneltilen sorular arasında Vive Pro kitinin kullanıcılara da satma kararı hakkında sorular yöneltildi. HTC Vive Pro CES 2018’de tanıtıldığında, hem tüketicilere hem de işletmelere yönelik pazarlanmış görünüyordu. 799$’lık yüksek fiyat etiketi ile daha sonra açıklandığında (sadece gözlük için), son kullanıcıya odaklandığı açıkça ortaya çıktı. Şirket, çevrimiçi fiyat için çok fazla sert eleştiri aldı. Buna rağmen neden tüketicilere satıldığı hakkında sorular yöneltildi.

O’Brien “Tüketici tarafında onları daha yüksek çözünürlüklü bir ekrandan ve daha konforlu bir gözlükten alıkoyarsak onları üzmüş olacağımızı biliyorduk” diye cevap verdi ve ekledi “Biz de müşterilerimizi üzmek istemedik.”

  Vive Cosmos kontrolörleri İle İlgili Yeni Detaylar Yayınlandı

’nin de aynı şekilde olacağı öngörülüyor. Profesyonel tüketicilerin, bu gözlük setini Q2’de piyasaya sürüldükten sonra alabileceklerini, ancak bunun oyun oynamaktan daha çok iş amaçlı üretildiğini söylemekte fayda var. Bunun yerine Vive Cosmos HTC’nin bir sonraki tüketici odaklı VR gözlüğü harika bir seçim olacağa benziyor.

Benzer İçerikler

El Yapımı HTC Vive Aksesuarları

HTC Vive Fallout 4 VR Oyunu İçin Lansman Tekliflerini Açıkladı

Çapraz Platform eSport Sparc Oculus Rift Ve HTC Vive’a Geliyor

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir