HoloLens 2 Mobil Dünya Kongresi’nde Duyurulacak mı?

Microsoft, Barselona’da, Mobile World Congress’te bir basın toplantısı için gazetecilere davetler gönderdi. Olay HoloLens 2 duyurusu olacağı konusunda bilgiler kulaktan kulağa dolanıyor.

MWC Şubat ayının son haftasında gerçekleşecek ve Microsoft etkinliği 24 Şubat Pazar günü saat 08: 00’de (Orta Avrupa Saati, 17:00) düzenlenen konferansında gerçekleştirecek. Toplantıya Microsoft CEO’su Satya Nadella, CVP Julia White ve Teknik Araştırmacı Alex Kipman ev sahipliği yapacak. Kipman, Microsoft AR ve VR çabalarına yoğun bir şekilde katılıyor ve basın toplantısının zamanlaması. Microsoft’un 2019’un başlarında orijinal HoloLens’i izlemesi için hedef aldığı bir raporla aynı çizgide gerçekleşiyor.

HoloLens’in genişletilmiş bir görüntüsü.

Geçtiğimiz yılın sonlarında Microsoft, Birleşik Devletler ordusuna donanım sağlamak için büyük bir sözleşme şeklinde AR teknolojisi için büyük bir onay aldı. Bununla birlikte, tüketicilere gelince, Microsoft’un gelecek nesilde hangi özellikleri taşımayı planladığını görmek istiyoruz.

3 bin dolarlık orijinal HoloLens, biraz sınırlı görüş alanına sahip bağımsız bir AR gözlük seti. Cihazın fiyatı, ağırlığı ve görüşünüzün Hololens 2 de ne kadar artırılacağı konusundaki konular öncelikli beklentiler, orijinal AR gözlüğüm yalnızca sınırlı kullanım durumları için çekici kılmıştı. Örneğin HoloLens’teki AR oyunları, bir çift el kumandasıyla opak bir VR gözlükte yaşayacağınız daldırma hissi ile eşleşemiyor. İkinci nesilde bunun ne kadar değiştiğini görmek için heyecanla bekliyoruz.

Tamamen bağımsız bir AR gözlük olarak, Microsoft’un ikinci nesil HoloLens 2 daha sağlam bir bağlantı için 5G’yi destekleme planlarını açıklayıp açıklamayacağını merak ediyoruz. Tabii ki, etkinliğin yeni bir HoloLens’in ortaya çıkmasını görmemesi ihtimali de var. Her iki durumda da, Şubat ayında Mobile World Congress’ten en son haberleri size sunacağız.

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

Facebook Reality Labs AR Bileklik Çalışmaları

Mina

Apple AR Gözlük, Apple AR Glass Ne Zaman Çıkacak

Hatice CANTÜRK

Canon Yeni Video ile Kurumsal AR / VR Gözlüğü MREAL S1 Sergiledi

Mina

Rokid Vision 2 AR, Waveguide Optikli AR Gözlüğü Tanıtıldı

İsa KAYA

Animasyon Için XR Teknolojisi Çok Uzak Görünmüyor

Mina

Sağlık Hizmetlerinde Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Kullanımı

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More