Artırılmış Gerçeklik

HoloLens 2 Mobil Dünya Kongresi’nde Duyurulacak mı?

, Barselona’da, Mobile World Congress’te bir basın toplantısı için gazetecilere davetler gönderdi. Olay duyurusu olacağı konusunda bilgiler kulaktan kulağa dolanıyor.

MWC Şubat ayının son haftasında gerçekleşecek ve Microsoft etkinliği 24 Şubat Pazar günü saat 08: 00’de (Orta Avrupa Saati, 17:00) düzenlenen konferansında gerçekleştirecek. Toplantıya Microsoft CEO’su Satya Nadella, CVP Julia White ve Teknik Araştırmacı Alex Kipman ev sahipliği yapacak. Kipman, Microsoft ve çabalarına yoğun bir şekilde katılıyor ve basın toplantısının zamanlaması. Microsoft’un 2019’un başlarında orijinal HoloLens’i izlemesi için hedef aldığı bir raporla aynı çizgide gerçekleşiyor.

HoloLens’in genişletilmiş bir görüntüsü.

Geçtiğimiz yılın sonlarında Microsoft, Birleşik Devletler ordusuna donanım sağlamak için büyük bir sözleşme şeklinde için büyük bir onay aldı. Bununla birlikte, tüketicilere gelince, Microsoft’un gelecek nesilde hangi özellikleri taşımayı planladığını görmek istiyoruz.

3 bin dolarlık orijinal HoloLens, biraz sınırlı görüş alanına sahip bağımsız bir seti. Cihazın fiyatı, ağırlığı ve görüşünüzün Hololens 2 de ne kadar artırılacağı konusundaki konular öncelikli beklentiler, orijinal AR gözlüğüm yalnızca sınırlı kullanım durumları için çekici kılmıştı. Örneğin HoloLens’teki AR oyunları, bir çift el kumandasıyla opak bir VR gözlükte yaşayacağınız daldırma hissi ile eşleşemiyor. İkinci nesilde bunun ne kadar değiştiğini görmek için heyecanla bekliyoruz.

Tamamen bağımsız bir AR gözlük olarak, Microsoft’un ikinci nesil HoloLens 2 daha sağlam bir bağlantı için 5G’yi destekleme planlarını açıklayıp açıklamayacağını merak ediyoruz. Tabii ki, etkinliğin yeni bir HoloLens’in ortaya çıkmasını görmemesi ihtimali de var. Her iki durumda da, Şubat ayında Mobile World Congress’ten en son haberleri size sunacağız.

  Artırılmış Gerçeklik Pazarlama ve Reklam Alanında Kullanımı

Benzer İçerikler

Sacramento Kings ve Nike, Artırılmış Gerçeklik Uygulamasını Başlattı

Star Wars: Jedi Challenges Artırılmış Gerçekliğe Uyarlanıyor

AR Geliştirme Aracı Aero Adobe Tarafından Duyuruldu

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir