DONANIM

HoloLens 2.0, Konuşma ve Resim Tanıma Fonksiyonları için Yeni Bir İşleme Birimi Kullanacak

Microsoft’un HoloLens Başlığı ilk sürümünü iyileştirmek için gerekli birikime sahip. Ancak şirket derin öğrenimin kullanılmasına olanak tanıyan yeni bir işleme birimi üzerinde çalışıyor.

projesinde ki Bilim Müdür Marc Pollefeys bunu Microsoft blog yazısında belirtti. Şirketin, yerleşik kameralar, sensörler ve atalet ölçüm birimi (IMU) kitlerinden gelen tüm bilgileri işleyen Holografik İşleme Birimi’ni (HPU) geliştirdiğini açıkladı. Bu yükseltilmiş birim, aygıtın nesnelere, sesli kalıplara ve daha fazla şeyi tanımasına izin verebilecek bir AI yardımcı işlemcisi aracılığıyla Derin Sinir Ağı’nın (DNN) kullanılmasını sağlayacaktır.

Microsoft AI ve Research’in EVP’si olan Harry Shum, el segmentasyonunun canlı bir gösterimi ile hafta sonu CVPR 2017 konferansındaki yeni HPU’yu sundu. İşlem, buluta bilgi göndermek yerine, cihazlar arası yapılır ve eylemler arasındaki gecikmeyi azaltır.

Bu İşleme Birimi, teknolojinin nereye götürülebileceğinin bir başlangıç ​​noktası.

En heyecan verici olan ise bu güncellemenin HoloLens’in bir sonraki sürümünde görülecek olması. Cihazın bir sonraki yinelemesini sesinizle tam olarak çalıştırabileceğinizi, belki de bir AI veya şirketin Cortana sanal ortağı gibi bir şeyle etkileşime geçebildiğini düşünün.

Şu anda HoloLens 3000 $ ‘lık geliştirme kiti olarak karşımızda. Bir sonraki sürümün fiyatı ne olacak? Başka hangi yükseltmeler gelecek? Çok soru var ve bu sektör içinde yeni bir şey değil.

  Windows Karma Gerçeklik ( MR ) Başlık Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır?

Benzer İçerikler

WipEout VR PlayStation VR’a 2018 Başında Gelecek

HP, Sırt Çantası Bilgisayarı Z VR Backpack G1’i Duyurdu.

Happy Manager VR Oyunu PlayStation VR Desteği Olmadan Başlayacak

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir