DONANIM

HoloLens 2.0, Konuşma ve Resim Tanıma Fonksiyonları için Yeni Bir İşleme Birimi Kullanacak

Microsoft’un HoloLens Başlığı ilk sürümünü iyileştirmek için gerekli birikime sahip. Ancak şirket derin öğrenimin kullanılmasına olanak tanıyan yeni bir işleme birimi üzerinde çalışıyor.

HoloLens projesinde ki Bilim Müdür Marc Pollefeys bunu Microsoft blog yazısında belirtti. Şirketin, yerleşik kameralar, sensörler ve atalet ölçüm birimi (IMU) kitlerinden gelen tüm bilgileri işleyen İşleme Birimi’ni (HPU) geliştirdiğini açıkladı. Bu yükseltilmiş birim, aygıtın nesnelere, sesli kalıplara ve daha fazla şeyi tanımasına izin verebilecek bir AI yardımcı işlemcisi aracılığıyla Derin Sinir Ağı’nın (DNN) kullanılmasını sağlayacaktır.

Microsoft AI ve Research’in EVP’si olan Harry Shum, el segmentasyonunun canlı bir gösterimi ile hafta sonu CVPR 2017 konferansındaki yeni HPU’yu sundu. İşlem, buluta bilgi göndermek yerine, cihazlar arası yapılır ve eylemler arasındaki gecikmeyi azaltır.

Bu İşleme Birimi, teknolojinin nereye götürülebileceğinin bir başlangıç ​​noktası.

En heyecan verici olan ise bu güncellemenin HoloLens’in bir sonraki sürümünde görülecek olması. Cihazın bir sonraki yinelemesini sesinizle tam olarak çalıştırabileceğinizi, belki de bir AI veya şirketin Cortana sanal ortağı gibi bir şeyle etkileşime geçebildiğini düşünün.

Şu anda HoloLens 3000 $ ‘lık geliştirme kiti olarak karşımızda. Bir sonraki sürümün fiyatı ne olacak? Başka hangi yükseltmeler gelecek? Çok soru var ve bu sektör içinde yeni bir şey değil.

  Kanada Tıp Birliği Ekibi Cloud DX ile VR'ı Hastanelere Getirecek

Benzer İçerikler

CES 2019: HTC Vive’ın İç-Dış İzlemeli Yeni VR Gözlüğü Vive Cosmos İle Tanışın

Nvidia 2021 Yılına Kadar 50 Milyon VR Gözlük Satışı Öngörüyor

HTC ‘Green is Good’ İndirim Haftası Geliyor

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir