Google, yenilikçi AR ekipmanı için ekip kuruyor

1 dakika, Okuma Süresi

Google yenilikçi ar ekipmanı oluşturmak yeni ekip kuruyor. i9to5Google’ın işe alım bilgileri tarafından tespit edilen, Google’ın şu anda yenilikçi bir AR cihazı için bir işletim sistemi oluşturmak üzere Mark Lucovsky liderliğindeki bir AR işletim sistemi ekibini işe aldığını gösteriyor. Mark Lucovsky eskiden Meta’da çalışıyordu ve işi esas olarak şirketin donanımını çalıştırmak için Android için dahili alternatifler geliştirmekti.Aynı zamanda Windows NT işletim sisteminin yapımında da yer aldı.

İşe alım bilgileri, AR işletim sistemi ekibinin “AR donanım ürünleri üzerindeki yazılım bileşenlerinin kontrolünü ve yönetimini” oluşturduğunu gösteriyor. Bu AR yazılımının geliştirilmesi Google’ın çalışması olmayacak, Google’ın ARCore’u Android ve Tango üzerinde geliştirmesinin daha fazlası. B-end pazarı için Google gözlükleri Android temelinde oluşturuldu.

Ekipteki kıdemli bir yazılım mühendisinin işe alım bilgisine “Herkesin mobil cihazlar aracılığıyla sürükleyici bilişime erişmesine izin vermeye odaklandık” yazdığı ve “son derece özelleştirilmiş donanımda büyüleyici özellikler oluşturmaya yardımcı olmaktan sorumlu olacaklarını” da sözlerine ekledi. platformlar. AR deneyim platformu”. Kameralara ve giriş donanımına odaklanan geliştiriciler için işe alım bilgileriyle ilgili olarak, “gerçek zamanlı işletim sistemi (RTOS) geliştirme”den de bahsediliyor.

İşe alım pozisyonların çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde olmasına rağmen, 9to5Google bazı pozisyonların Kanada, Waterloo’da olduğuna dikkat çekti. Google’ın geçen yıl satın aldığı Focals akıllı gözlüklerinin arkasındaki AR şirketinin kuzey merkezi burada.

 

Yorum yazın

TeknoVR