HABER

Google, HTC’nin Pixel Ekibini 1,1 Milyar Dolar’a Satın Alıyor

, HTC’nin Pixel ekibini 1,1 milyar dolara kendi bünyesine bir anlaşmayla geçirdi. Anlaşmadan sağlanan gelirle HTC, akıllı telefon ve VR departmanlarına yatırım yapacak.

HTC çalışanlarının çoğu Pixel cihazları geliştirme çatısı altında zaten Google bünyesindeydi.  Bu sebepten Google’ın ağırlıklı olarak Pixel cihazlarına yöneleceğini söyleyebiliriz. HTC 1.1 Milyar Dolar nakit alacak ve Google da HTC Fikri Mülkiyet Hakkı için bir lisans alacak.

Google HTC’nin Pixel Ekibini Bünyesine Katıyor

Google, HTC Pixel Ekibini Satın Aldı

HTC Başkanı ve CEO’su Cher Wang, “Akıllı telefon pazarının öncüsü olarak yenilik tarihimizden gurur duyuyoruz. IP portföyümüz ve dünya standartlarındaki yetenek ve sistem entegrasyon yetenekleri dahil olmak üzere eşsiz akıllı telefon değer zincirimiz, Android pazarını güçlendirmek için Google’ı destekledi. Bu anlaşma, HTC akıllı telefonumuz ve VIVE işletmelerimiz arasında devam eden yeniliği sağlamakla birlikte Google’ın donanım işlerini hızlandırmasını sağlayan uzun süredir devam eden ortaklığımızın mükemmel bir sonraki adımı. HTC’nin zengin yenilik mirasımızı korumak ve yeni nesil bağlı ürün ve hizmetlerin potansiyelini gerçekleştirmek için iyi konumlandırılmış olduğuna inanıyoruz. ” dedi.

İşlemlerin 2018 başlarında bitmesi planlanıyor. HTC bu yılın başında U11’i piyasaya sürmüştü. Anlaşmadan gelecek olan nakitle bir sonraki amiral gemisi üzerinde çalışarak akıllı telefon işini güçlendirecek gibi görünüyor. Tabi unutmamak gerekiyor bu gelirden sanal gerçeklik bölümü de kendini güçlendirecektir.

Google’ın Donanımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Rick Osterloh, “HTC, Google’ın uzun zamandır iş ortağı oldu ve piyasadaki en güzel, en kaliteli cihazlardan bazılarını yarattı. Biz heyecanlıyız. HTC ekibinin üyeleri, tüketici donanımında daha fazla yenilik getirerek gelecekteki ürünleri geliştirmek için veri sağlayacaklarından eminiz.” dedi.

  Titanic VR ile Deniz Altındaki Batıkları Keşfetmeye Hazır Olun

Google yeni Pixel telefonlarını 4 Ekim’de tanıtacak. Etkinliği kaçırmamanızı öneririz.

VROTTO, güncel ve gelecek sektörel haberler hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

War of the AI Artırılmış Gerçeklik Oyunu

Sony Bağımsız PSVR Kontrol Denetleyicileri Tayvan’da Satışa Sunuldu

Microsoft Azure Kinect Development Kit Ön Siparişte

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x