Google Daydream VR desteğini sonlandırdı

desteğini sonlandırdı. ,  platformuna yönelik desteğini resmi olarak Android 11′den kaldırdı. Şirket, platformunu artık güncellemeyecek.

yazılımı artık desteklenmemektedir. Hizmete yine de erişebilirsiniz, ancak daha fazla yazılım veya güvenlik güncellemesi almayacaktır.  Daydream VR uygulaması da artık tarafından desteklenmemektedir ve Android 11 veya sonraki sürümleri çalıştıran bazı cihazlarda düzgün çalışmayabilir.”

Açıklaması ile hali hazırda çok fazla ön plana çıkarmadığı platformunu sonlandırarak, VR’dan daha çok teknolojisine odaklanacağının mesajını verdi.

’ın platformunu daha önce hiç duymamış olabilir veya tam olarak ne işe yaradığına sadece aşina olabilirsiniz. Bu çok normal, zira ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürdüğü platformunu o günden bu yana pek öne çıkarmadı. Her ne kadar tanıtımdan bir yıl sonra Daydream View başlığı bile kullanıma sunmuş olsa da, Oculus kadar benimsenmedi.

desteğini sonlandırdı

Daydream VR desteğinden resmi olarak vazgeçmesiyle sonuçlandı.

, odak noktasını ten artırılmış gerçekliğe kaydırdı. Mayıs ayında Unity oyun geliştirme platformu için bir eklenti yayınlamak da dahil olmak üzere, açık kaynaklı bir proje olarak daha basit Cardboard VR sistemini desteklemeye halihazırda devam ediyor. Daydream VR uygulamaları hala çalışacak olsa da  tarafından yeni güncellemeler ve özellikler artık gelmeyecek.

Benzer İçerikler

JVC, 120 Derece FOV ve Göz Başına 2.5K Çözünürlük ile Kurumsal XR Gözlüğünü Tanıttı

Mina

BTS, Yeni Müzik Paketi ile Beat Saber da, İşte Fragman

Mina

Medal of Honor: Above and Beyond Gallery Tanıtım Videosu

Sinem ALADAG

Oppo, Oppo AR Glass 2021 Ar Gözlüğünü Tanıttı

Mina

Hand Tracking (El izleme) nedir?

Bilal TEMIZ

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x