Artırılmış Gerçeklik

Google AR Stickers Avengers Yakında Geliyor

Bugün Google tarafından yapılan etkinlikte, Google Pixel’in kamera uygulamasında bulunan AR stickers özelliğinin olarak yeniden adlandırıldığını duyurdu. ile Marvel’in Avengers kahramanları (Iron Man ve Hulk gösterildi) gibi yeni karakterleri ve Donald Glover’ın rap kişisi Childish Gambino’nun animasyonlu bir versiyonunu yayınlayacaklar.

Stickers Avengers

Aşağıdaki videoda görebilirsiniz:

 

Google Stickers. Bu gösterim ile, Playground’un yepyeni özellikleri tanıttıldı, basit bir yeniden adlandırmadan daha fazlası olarak sunumda gösterildi.

Blog yazılarında, “Şu anda kendinizi ifade etmek için AI’yı kullanmak. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı Playmoji’yle (birbirine tepki veren karakterlerle) canlandırabilir ve Gboard’dan tanıdığınız eğlenceli altyazıları veya animasyonlu çıkartmaları ekleyerek daha zengin bir hikaye oluşturabilirsiniz. ”

Playground, sadece arka kamera ile değil aynı zamanda selfie modunda da çalışacak ve zamanda tüm olasılıkları da beraberinde getirecek. Iron Man ile selfie çekmek gibi bir hayaliniz var ise artık bu hayalinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Google AR Stickers

Playground, 18 Ekim’de Hava Durumu, Evcil Hayvanlar, Sporlar ve daha fazlası Pixel 3 ile başlatılacak diğer paketler de zamanla dahil edilecek.

Playground ayrıca size, bulunduğunuz yere ve ne yaptığınıza bağlı olarak içerik önerebilecek. Örneğin, mutfakta yemek yapıyorsanız veya köpeğiniz ile gezintideyseniz, buna göre size bir alan ve içerik önerebilecek.

Google AR Stickers

Playground gerçekten çok eğlenceli görünüyor. Ayrıca, geliştiricilerin ve içerik oluşturucuların bu teknolojiyi nasıl heyecan verici yeni deneyimler yapmak için kullandıklarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

  Cheetah Mobile, ARKit Destekli ARCam Uygulamasını Başlattı

Benzer İçerikler

AR Geliştirme Aracı Aero Adobe Tarafından Duyuruldu

AR ve VR Konulu Kitap Listesi: 50 Scı-Fı Tarzda Kitap

Microsoft HoloLens ile Tarih Yeniden Canlanıyor

Abone Ol
Bildir
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ErkanSay
1 yıl önce

Artık hulk ve iron man ile selfie çekinebilecek olmamız güzel 🙂 şaka bir yada AR olayı biraz düşüşe geçmişti ama tekrar yatırım ve geliştirme yapılması güzel

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x