ARCore

Google AR İçin Tango Desteğini Durduruyor

, için Tango platformu üzerinde yoğunlaşıyordu. Bir kaç aydır da bu platform üzerinden çok az haber duyuldu. Google için Tango desteğini durduruyor. Teknoloji devi Mart 2018’de Tango desteğini durduracak ve üzerinde yoğunlaşacak.

İçin Tango Desteğini Durduruyor

Google şöyle bir açıklamada bulundu:

1 Mart 2018’deki Tango desteğini geri çeviriyoruz. Son üç yıldır Tango ile bu kadar ilerleme kaydettiğimiz inanılmaz geliştiriciler topluluğuna teşekkür ediyoruz. ARCore’da sizinle olan yolculuğumuza devam etmeyi umuyoruz.

Proje Tango, 2014 yılında teknolojiyi kullanarak, algılama özelliğine sahip bir IR kamera ve hareketli izleme sensörlerini içeren, pahalı donanım gerektiren, normal kameralarının yanı sıra cihazlara yerleştirilmiş olarak ortaya çıkardı. Bu sebeple, bazı teknoloji demolarının ötesinde eksik yazılımlar ve sadece iki uyumlu cihaz – Lenovo Phab 2 Pro ve Asus ZenFone AR – Tango’nun yok olmasını kolaylaştırmaya yardımcı oldu.

Son darbeyi de Apple vurdu. Apple’ın ’i, yaz aylarında geliştiricilere sunulduktan sonra, Eylül ayında IOS 11’in piyasaya sürülmesiyle birlikte tüketici cihazlarına geldi. Ancak Tango’nun teknolojisi tamamen boşa gitmedi. Ağustos ayında açıklanan ARCore, dijital ve gerçek dünyaları kaynaştırmak için sadece bir akıllı telefon kullanan ’e çok benziyor.

VROTTO, güncel ve gelecek hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

  CES 2020 Öncesi Yeni VR Eldiveni Teslasuit Glove Tanıtıldı

Benzer İçerikler

ARQUA İle Zevkinize Göre AR Akvaryum Düzenleyebileceksiniz

Facebook 360 Canlı Yayın İçin 4K Onaylı Kameralar

Survios, VR Müzik Programı Electronauts Uygulamasını Duyurdu

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x