Sanal Gerçeklik

Google, VR Mobil Donanımlar İçin Gerçek Zamanlı Parmak İzlemesi Algoritması Geliştirdi

Google, mobil donanımda gerçek zamanlı 21 noktalı parmak takibi yapan açık kaynaklı bir algoritma yayınladı.

Sistem, yüz tanıma, nesne algılama ve saç bölümlendirme gibi makinelerin öğrenmesine yönelik çözümler için modüler bir çerçeve olan Google’ın MediaPipe’ının bir parçası.

İnsanlar bir VR gözlüğü taktıklarında, ilk yaptıkları şey elleriyle birşeyleri tutmak veya elleri ile hareketleri algılama çabasıdır. kontrol üniteleri ellerimizin temel bir sunumunu sağlar. Ayrıca oyun oynamak için çok uygundurlar. Ancak parmak hareketlerinin büyük çoğunluğunu sağlayamıyor, özellikle tutma için tüm parmakların kapanması yada belli parmakların açılıp kapanması ile oluşturulan hareket kabiliyetleri bulunmakta ve bu nedenle bir çok el hareketleri aslında kısıtlanıyor.

Etkileşimli olmayan VR deneyimlerinde ve sosyal VR’da kontrolörler genellikle yardımcı bir donanımdan daha çok angarya gibi hissettiriyor. Bu tarz deneyimleri sadece VR gözlük takarak gerçekleştirme aşamasında ellerimizi görerek yapabilirsek daha memnun edici olacağı süphesiz.

Google bu eksiklik için bir adım atmış durumda.

Maalesef, Google’ın blog gönderisinde yaptığı sunumda mevcut uygulamanın kalitesinden veya gecikmesinden bahsetmiyor. Ayrıca Google’ın teknolojilerini araştırdığı biliniyor olsa da VR’dan pek bahsetmiyor. Bununla birlikte, şirketin gelecekte bu teknolojiyi daha sağlam ve istikrarlı bir izleme ile genişletmeyi planladığını belirtti.

Bunun yanı sıra, arkasında Facebbok’un olduğu Oculus markası da, kamera tabanlı bir parmak takip araştırdığı ve geliştirmeye çalıştığı biliniyor.

  Universal, AR ve VR'yi Tema Parkların da Kullanmak İçin Araştırma Yapıyor.

Benzer İçerikler

Dans ARKit Uygulaması, Nasıl Dans Edileceğini Göstermek İçin Sanal Ayak İzlerini Kullanıyor

VAR Live Sanal Gerçeklik Eğlence Merkezi – VR Tema PARK

Vive X Programına Yeni Şirketler Katılmaya Devam Ediyor

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir