Samsung, Genişletilmiş Gerçeklik (XR), Holografik Görüntüler için 6G ye geçilmeli

Samsung, 6G'nin daha yüksek XR, holografi ve dijital ikiz seviyeleri elde etmenin anahtarı olduğunu söylüyor

1 dakika, Okuma Süresi

5G’nin dünya çapında benimsenmesi daha fazla ilerlemeye ihtiyaç duysa da, bu, daha hızlı kablosuz ağlar oluşturmadaki ilerlemenin zirveye ulaştığı anlamına gelmiyor.

Yakın zamanda, Samsung Electronics’in ev sahipliği yaptığı ilk “Samsung 6G Forumu”nda uzmanlar şunları söyledi: “Kullanıcılara tamamen sürükleyici bir deneyim sunmak için 6G, kaçınılmaz olarak 5G ağlarının yerini alacak.”

Uzmanlar ayrıca, yeni nesil kablosuz ağların uygulanmasının yaklaşık 10 yıl alacağı ve giderek daha fazla uygulamanın yoğun veri işleme gerektirdiği göz önüne alındığında, yeni nesil ağ teknolojisinin kullanıma sunulmasının şimdi başlaması gerektiğini söyledi.

Samsung’un araştırma departmanı başkanı Sebastian Seung konuşmasında şunları söyledi: “6G, 5G hiper bağlantısını aşmanın ve daha sürükleyici genişletilmiş gerçeklik (XR), holografik görüntüler ve dijital ikizler sağlamanın anahtarıdır.”

Bu, ağ bant genişliği kullanımını artıran ve karmaşıklığını yönetmek için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanan ağ bağlantılı makinelerin performansındaki patlamadan kaynaklanmaktadır.

“Bu hizmetleri etkinleştirmek için 6G, devasa gerçek zamanlı veri işlemeyi, ultra hızlı veri hızlarını ve son derece düşük gecikmeyi desteklemelidir.” dedi Seung.

Seung, şimdi 5G’den 50 kat daha hızlı olacak 6G’ye hazırlanmak için doğru zaman olduğunu da sözlerine ekledi. Elbette, önceki nesillerde gördüğümüz gibi, 6G’nin şekillenmesi uzun yıllar alacak.

Yorum yazın

TeknoVR