Front Defense: Heroes VR Oyun İncelemesi

Şimdiye kadar gördüğümüz oyunların çoğu zombi ya da fütüristik kahramanlar üzerine kurulu olan vurucu oyunları olarak karşımıza çıkıyor. Fakat Front Defense: Heroes oyununda MP40 silahlarına varana kadar geriye dönüyorsunuz. Gerçek ve kullanılmış olan silahlarla oynayarak oyunu tecrübe etmek bize göre daha eğlenceli. Front Defense: Heroes VR İncelemesi yazımızla oyun hakkında size daha detaylı bilgi vereceğiz.

Front Defense: Heroes VR inceleme

Oyuna ismi açısından bakacak olursak aslında eksiklik gösteriyor. Tüfeğin tasarımını ve keskin nişancı olduğunuz zaman taradığınız alan sizi oldukça heyecanlandırıyor. Oyunda V-Move sistemi ile hareket ediyorsunuz. Bir çok kişi VR’da pürüzsüz bir şekilde hareket etmek istiyor ve bu güzelliğe de çoğu oyunda rastlayamıyorsunuz. Ani yer değişimleri oda ölçekli oyunlarda baş dönmesi ve mide bulantısı oluşturabiliyor. Bu da oyundaki bütün deneyiminizi etkiliyor.

Front Defense: Heroes VR Oyun İncelemesi
Front Defense: Heroes VR Oyun İncelemesi

V-Move sistemi, sol izleme dörtgeninde bir yönde bastığınızda çalışıyor ve ardından karakteriniz üçüncü kişilere taşındıkça izliyorsunuz. Hareket düğmesini bıraktığınızda tekrar birinci kişi görünümünde denetimi sürdürüyorsunuz. From Other Suns oyunundaki ayar ile çok benzerlik gösteriyor. Sonuç olarak da eylemi yavaşlatıyor ve ufak bir teçhizata hakim olmaya zorlanıyorsunuz. Geliştiriciler sağlam bir lokomosyon sisteminin ekleneceğini belirtseler de şu an Call of Duty ve Onward gibi oyunlardaki akıcılığı oyunda alamıyorsunuz. Aynı anda hareket ederek ateş etmek neredeyse imkansız.

Hareket sistemini geçip grafiklere bakacak olursak oyun teknolojisinin gerektiği ölçüleri karşılamıyor diyebiliriz. Oyunlar 5vs5 e kadar destek veriyor.Oyunda tabancalar, otomatik tüfekler, tek atış tüfekler, roketatarlar, keskin nişancılar, el bombaları ve daha fazla opsiyonlar var.

Oyunla alakalı en etkileyici durum sanırım HTC’nin oyunun arkasında olması. Front Defence: Heroes Vive Studios oyunu ve bu da HTC’nin desteği olduğu anlamına geliyor.

Oyunun fiyatına gelecek olursak oldukça uygun. Oyunun fiyatı sadece 9.61 TL. Sanırım Vive, herkesin bu oyunu oynamasını istiyor.

 

Front Defense: Heroes daha önce çıkan oyun Front Defense’den çok daha iyi tasarlanmış olarak öne çıkıyor ancak yine de eksikleri var. Belittiğimizi gibi akıcı bir lokomosyon sistemi yok ancak yine de VR savaş oyunu meraklıları için tercih edilebilir.

[related-post id=”8392″]

VROTTO, güncel ve gelecek Sanal Gerçeklik Oyun İncelemeleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

0 0 votes
Reting

Benzer İçerikler

Green Hell VR Oyunu İçin İlk Resmi Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Mina

VR Skater Erken Erişim Tarihi 30 Nisan

Mina

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More