VR Oyun İnceleme

Front Defense: Heroes VR Oyun İncelemesi

Şimdiye kadar gördüğümüz oyunların çoğu zombi ya da fütüristik kahramanlar üzerine kurulu olan vurucu oyunları olarak karşımıza çıkıyor. Fakat Front Defense: Heroes oyununda MP40 silahlarına varana kadar geriye dönüyorsunuz. Gerçek ve kullanılmış olan silahlarla oynayarak oyunu tecrübe etmek bize göre daha eğlenceli. Front Defense: Heroes VR İncelemesi yazımızla oyun hakkında size daha detaylı bilgi vereceğiz.

Front Defense: Heroes VR inceleme

Oyuna ismi açısından bakacak olursak aslında eksiklik gösteriyor. Tüfeğin tasarımını ve keskin nişancı olduğunuz zaman taradığınız alan sizi oldukça heyecanlandırıyor. Oyunda V-Move sistemi ile hareket ediyorsunuz. Bir çok kişi VR’da pürüzsüz bir şekilde hareket etmek istiyor ve bu güzelliğe de çoğu oyunda rastlayamıyorsunuz. Ani yer değişimleri oda ölçekli oyunlarda baş dönmesi ve mide bulantısı oluşturabiliyor. Bu da oyundaki bütün deneyiminizi etkiliyor.

Front Defense: Heroes VR Oyun İncelemesi
Front Defense: Heroes İncelemesi

V-Move sistemi, sol izleme dörtgeninde bir yönde bastığınızda çalışıyor ve ardından karakteriniz üçüncü kişilere taşındıkça izliyorsunuz. Hareket düğmesini bıraktığınızda tekrar birinci kişi görünümünde denetimi sürdürüyorsunuz. oyunundaki ayar ile çok benzerlik gösteriyor. Sonuç olarak da eylemi yavaşlatıyor ve ufak bir teçhizata hakim olmaya zorlanıyorsunuz. Geliştiriciler sağlam bir lokomosyon sisteminin ekleneceğini belirtseler de şu an Call of Duty ve gibi oyunlardaki akıcılığı oyunda alamıyorsunuz. Aynı anda hareket ederek ateş etmek neredeyse imkansız.

Hareket sistemini geçip grafiklere bakacak olursak oyun teknolojisinin gerektiği ölçüleri karşılamıyor diyebiliriz. Oyunlar 5vs5 e kadar destek veriyor.Oyunda tabancalar, otomatik tüfekler, tek atış tüfekler, roketatarlar, keskin nişancılar, el bombaları ve daha fazla opsiyonlar var.

Oyunla alakalı en etkileyici durum sanırım HTC’nin oyunun arkasında olması. Front Defence: Heroes oyunu ve bu da HTC’nin desteği olduğu anlamına geliyor.

  Metal Slug VR, Gerçekten Çok Havalı Olmaz mıydı?

Oyunun fiyatına gelecek olursak oldukça uygun. Oyunun fiyatı sadece 9.61 TL. Sanırım Vive, herkesin bu oyunu oynamasını istiyor.

 

Front Defense: Heroes daha önce çıkan oyun Front Defense’den çok daha iyi tasarlanmış olarak öne çıkıyor ancak yine de eksikleri var. Belittiğimizi gibi akıcı bir lokomosyon sistemi yok ancak yine de meraklıları için tercih edilebilir.

VROTTO, güncel ve gelecek hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

Yeni Pico Neo Bağımsız VR Gözlük Vive Wave İle Uyumlu Olacak

Spaces Japonyada Yeni VR Eğlence Merkezi Açıyor

Arizona Sunshine PlayStation VR İçin 2 Yeni Harita Yayınladı

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x