Firefox Reality VR Tarayıcısı Artık Vive Gözlüklerinin Varsayılan Tarayıcısı

1 dakika, Okuma Süresi

Mozilla, Firefox Reality VR tarayıcısını, tüm HTC Vive VR gözlüklerinde varsayılan tarayıcı olacağını açıkladı.

İnternet şirketi ilk olarak geçen Nisan ayında tanıtmıştı; üreticiler bir tarayıcıyı gözlüklerine entegre etmeleri ve uyarlamaları için daha kolay bir yol olarak görüyorlardı. Eylül ayındaki lansmanında, Firefox Reality, Viveport mağazası üzerinden Oculus Go, Daydream ve HTC kulaklıklar için kullanılabilir olarak sundu.

Firefox Reality VR

Duyuru, Vive Pro‘nun yeni göz izleme teknolojisine sahip VR gözlük seti de dahil olmak üzere. Las Vegas’taki CES’te HTC VR duyurusu ile gerçekleşti.

Mozilla’nın Firefox Reality desteğinin İngilizce’nin ötesinde ve Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Çince (basitleştirilmiş ve geleneksel), Japonca ve Korece dahil olmak üzere yedi yeni dile genişletmesi ile yakın zamanda bu dil destekleri de eklenecek. Türkçe var mı diye sormayalım hiç.

Tüm ana VR gözlük üreticileri zaten kendi tarayıcılarını sunuyorlar, Mozilla açıkça VR web taramalarında platformlar arası standart olarak yer almak istiyor – HTC Vive kulaklıklarında varsayılan tarayıcı olmak VR arenasında. Mozilla’nın Firefox’a yönelik hırs kazanma hedeflerini ilerletmek için kayda değer bir adım.

Mozilla’nın Ar-Ge sorumlusu Sean White, “Sanal gerçeklik, web gezintisinin masaüstü ve mobil ekranlarımızın ötesinde nasıl geliştiğinin bir örneğidir” dedi. “Mozilla’da, bu yeni platformların, kullanıcılara gizlilik, kullanım kolaylığı ve Firefox’tan bekledikleri kontrolünü sağlayan tarama deneyimleri sunmalarını sağlamak için çok çalışıyoruz.”

Yorum yazın

TeknoVR