Facebook sanal gerçeklik (VR) Reklamları Test Etmeye Başladı

2 dakika, Okuma Süresi

Sonunda oluyor, Facebook sanal gerçeklik (VR) reklamları test etmeye başladı, herkesin bir gün olacağını bildiği ancak dört gözle beklemediği bir özellik olan VR gözlük içi sanal gerçeklik (VR) reklamlarını test ettiğini duyurdu. Mayıs ayında v29 güncellemesi ile birlikte, reklam testi, yeni içeriği keşfetmeyi kolaylaştırmanın bir yolu olarak Oculus Uygulamasının bir parçası oldu. VR gözlük içi reklam özelliği, kısmen geliştiricilerin gelir elde etmesine yardımcı olmak için tasarlanmış farklı bir gelir modeli olacak.

Facebook, PvP Shooter Blaston ile sanal gerçeklik (VR) Reklamları Test Etmeye Başladı.

Çevrimiçi olarak veya bir mobil video oyunu oynarken görebileceğiniz reklamların aksine Facebook, birdenbire ortaya çıkmayan ve oyun deneyiminizi mahvetmeyen, genellikle “oyun içi reklamlar” olarak adlandırılan, göze batmayan reklamlar üzerinde çalışıyor. Bu reklamlar, tıpkı bir futbol maçında veya F1 yarışında göreceğiniz gibi, doğal olarak manzaraya yerleştirilmiş reklamlar olacak. Geliştiriciler daha sonra bu reklam alanlarına ürünlerini dahil edebilir ve bu sayede ek gelir elde edebilirler.

Bir Oculus Blog gönderisinde , “Bu, yeni içerik ve izleyici türlerinin kilidini açan çeşitli iş modellerini destekleyebilen, kendi kendini idame ettiren bir platform oluşturmamızı sağlamanın önemli bir parçası” deniyor .

VR oyunu Blaston’ın ilk olmasıyla testler hala devam ediyor. Facebook, stüdyolardan ve topluluktan geri bildirim topladıkça yakın gelecekte başka VR oyunlarına eklenecektir. Facebook, size gösterilenleri yönetebileceğinizi söylediğinden, reklamlar da kontrolünüz dışında olmayacak. “Belirli reklamları gizlemek veya bir reklamverenin tüm reklamlarını tamamen gizlemek için kontroller ekliyoruz. Kullanıcılar ayrıca “Bu reklamı neden görüyorum?” aracılığıyla herhangi bir reklamdan daha ayrıntılı Reklam Tercihlerine erişebilirler. arayüz olacak.”

Özellikle mobil oyun alanında birkaç yıldır bu tür reklamlardan yararlanılıyor, oyun içi reklamlar yeni bir şey değil. Piyasaya oynaması ücretsiz oyunlar hakim olduğu için mobil geliştiriciler arasında popülerdir, bu nedenle gelir elde etmenin ek yollarını bulmak, özellikle bağımsız geliştiriciler için bir bonus. Çoğu uygulama ön ödeme gerektirdiğinden VR biraz yolunu ayırıyor, ancak mobilden daha küçük bir pazarı var şuan için.

Bu yalnızca, Facebook ve Oculus Quest 2‘nin yöneldiği VR gerçekten ana akım haline geldiğinde gerçekleşecek.

Yorum yazın

TeknoVR