Baby Rage Crossplay VR-PC Shooter Oyunu Extreme Tactical Executioners İçin Planlarını Açıkladı

2 dakika, Okuma Süresi

Baby Rage, Extreme Tactical Executioners (xTx) adında yeni bir sanal gerçeklik oyunu yayınladı. Oyun aslında geliştirme aşamasında hem VR, hem de PC için geliştirildi. Aynı zamanda iki platform arasında çapraz oyun oynama imkanı sunuyor.

Santa Monica, California merkezli Baby Rage, bu hafta Steam ve Oculus Mağazasındaki tek oyunculu sürümleri erken erişimde piyasaya sürüyor. Şirket çok oyunculu hedefi için ilerleyen zamanları takvim olarak gösteriyor. Burada ki amaç, hem VR Oyuncularını yeni oyuncular ile tanıştırmak ve aynı zamanda bir çok oyuncu ile birlikte oyunu deneyimleme imkanını sunmak. Her iki mod da tek bir oyun olarak planlanmış durumda.

Yeni VR Oyun Extreme Tactical Executioners

Oyuncular, silah ve yeteneklerini geliştirerek farklı düşman üst bölgelerin de artan düşmanlar ile savaşıyorlar. Oyuncular düşen robotlardan mana ve sağlık gibi nesneleri elde edebilecekler. Stratejik olarak ilerleme ve planlamalar tamamı ile oyuncuların kendi yeteneklerine bağlı olarak şekillenecek. wave shooter, çok oyunculu çevirimiçi savaş arenası olarak (MOBA) oyuncuların arena da hayatta kalmak için mücadeleleri ile gerçekleşecek.

Geliştiriciler, bir masaüstü PC’de bir arkadaşıyla oyun oynayan bağımsız bir VR kulaklığındaki oyuncuyu öngörüyor. PC pazarına girmek, geleneksel platform oyuncularını beklemeyebilecekleri şekilde VR’a yeni bir kapı açıyor. Daha etkileyici bir deneyim isteyen PC hayranları, nihayet sevdikleri bir oyunun VR dünyasına adım atma yeteneğine sahip olacaklar.

CEO’su Alex Davis, “Bu IP’yi önümüzdeki on yıl boyunca zorlamak istiyoruz” dedi. “Rekabetçi strateji çok oyunculu oyunlarda, oyunculara oyunu özelleştirmek için mümkün olduğunca fazla seçenek sunmak önemlidir. Kişisel tercihlere dayalı olarak VR veya PC’de oynamanın rekabetçi bir avantaj olacağı söylenebilir.”

Aktif gelişimdeki platformlar arası çok oyunculu oyunun tasarlanmasındaki en büyük zorluklardan biri, sistemin ne olursa olsun rekabetin dengeli ve adil olmasını sağlamaktı. Bu bir öncelikti çünkü uzun vadeli vizyon, xTx’in önemli bir çevrimiçi oyuncu tabanına sahip çok oyunculu bir eSport olması.

Yorum yazın

TeknoVR