Artırılmış Gerçeklik

Electrolux Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Kullanmaya Başladı

Fabrikada işler yanlış gittiğinde kimi zaman geri dönülmesi zor ve masraflı zararlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlar bazen gelir kaybına uğratıyor, bazı zamanlarda da uzman teknik ekip tarafından çözümlenmesi gerektiği için ek maliyet durumu oluşuyor. Onarım işlemini hızlı bir şekilde yapmak önemli tabi ki ancak çalışanlar ve teknisyenler her konuda uzman olamayabiliyor. Bu bağlamda kullanmaya başlayarak sorunların üstesinden gelmeye çalışacak.

Şirket, 16 fabrikasında AR akıllı gözlükleri kullanmaya başladı. Afrika, Orta Doğu ve Avrupa fabrikalarında AR gözlükleri kullanmaya başlayan şirket, bakım işlemlerinin hız kazanmasını ve fabrika üretim hattının daha seri hale gelmesini umut ediyor.

Electrolux

Electrolux Artırılmış Gerçeklik
Electrolux

Kullanılan uygulamanın ismi ise . Uygulama teknisyenin uzak bir yerdeki uzman mühendisle iletişim kurarak Artırılmış Gerçeklikte işbirliği yapmasını sağlıyor. Böylelikle tekniker problemi hızlı bir şekilde bularak düzeltmesi için AR ekranda grafiksel görüntüler oluşturur. Bundan ziyade karşı taraftaki uzmanın da uygulama ile etkileşime girmesini sağlayarak pahalı ve zaman alıcı bir külfetten de kurtulmuş oluyor.

Major Appliances EMEA’nın SVP Endüstriyel İşlemleri’nden Carsten Franke:

Sayısallaştırma işlemlerdeki çalışma ortamımızı hızla değiştiriyor ve şirket için değer ve rekabet avantajı sağlamaya başlıyor. Bu teknolojiyi kullanmak, teknisyenin eller serbest çalışabileceği anlamına gelir ve yanlış anlaşılmaksızın sorun hızlı ve kolay bir şekilde tespit edilebilir. Maliyetleri düşürüp seyahat etmeden, zaman kazandık ve başarısızlık oranını düşürerek, ekipmanların daha hızlı geri dönüşünü sağladık.

Artırılmış Gerçeklik, pazarın önde gelen firmaları tarafından inşaat teknolojisi, perakande gibi AR teknolojisinin etkisi olabileceği sektörlerde kullanılmaya başlandı. Bunlara tasarım ve otomotiv sektöründeki AR kullanımının gelişmelerini de ekleyebiliriz. Sektörel anlamda AR gelişmini ’ın gözlüklerini yeniden piyasaya sürmesinin etkisi de oldukça büyük.

  Microsoft HoloLens ile Remote AR: Artırılmış Gerçeklikte Canlı Uzman Yardımı

VROTTO, güncel ve gelecek Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Sektörel anlamda artırılmış gerçeklik ve uygulamalarına erişmek için vrotto.net sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

 

Benzer İçerikler

Strateji Oyunu Brass Tactics VR 2018 Yılında Çıkacak

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya VR Deneyimi İle Tanırım Yapıyor

Oculus Rift Black Friday (Kara Cuma) İndirimi: 349$ !!

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir