El Takip Sistemi Geliştiren Ultraleap Yeni Yatırım Aldı

2 dakika, Okuma Süresi

El takip sistemine odaklanan lider bir şirket olan Ultraleap, bu hafta XR alanında el izleme ve orta hava dokunsal teknolojisini genişletme hedefiyle 60 milyon £ (~ 82 milyon $) D Serisi yatırımı güvence altına aldığını duyurdu.

Eskiden Ultrahaptics olarak bilinen Ultraleap, Birleşik Krallık merkezli haptik şirketinin önde gelen el takip şirketi Leap Motion’ı 2019’da satın almasından sonra kuruldu.

Ultraleap, yeni yatırımcılar Tencent, British Patient Capital ve CMB International’ın yanı sıra mevcut yatırımcılar Mayfair Equity Partners ve IP Group plc’nin katılımıyla 60 milyon £ (~82 milyon $) D Serisi yatırım topladığını duyurdu.

“Bu yatırım turuyla, Ultraleap, Gemini’yi farklı işletim sistemlerine getirmeye ve geliştiricilerin en iyi arayüzü, yani ellerinizi kullanarak daha fazla uygulama oluşturmasını sağlamak için araçlara yatırımlarını artırmaya devam edecek. Ultraleap ayrıca, makine öğrenimi tabanlı el takibini daha da ileriye taşımak için Ar-Ge’ye yatırım yapmaya devam edecek,” dedi şirket yatırım duyurusunda.

Ultraleap, el izlemenin XR ve metaverse için birincil girdi olacağı konusunda çok iddalı söylemleri var.

Şirket, teknolojisini uzun yıllardır XR alanına sokmaya çalışırken, henüz kayda değer bir ilgi bulabilmiş değil. Ultraleap el izleme, Varjo ve Pimax’ınkiler gibi birkaç gözlükte kullanılsa da, Quest 2, HoloLens ve Magic Leap gibi el izlemeyi uygulayan önde gelen cihazlar da yer alamaması, diğer büyük markaların kendi çözümlerini kullanması Ultraleap el izleme sisteminin arka planda kalmasına neden oldu.

Bununla birlikte, pazardaki artan sayıda XR cihazı ve tüketici dostu AR gözlüklerine karşı hedef oluşturması, şirketin ilerde doğru uyumu bulmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Ultraleap ayrıca el takip sistemi teknolojisini için XR dünyasının dışında da kullanılması için çaba sarf ediyor. Şirket uzun süredir teknolojisini otomobil içi arayüz olarak otomotiv alanında ve sergiliyor, pazarlama kurulumları ve temassız self servis kiosklar gibi alanlarda ev dışı alanlarda kullanıyor.

Yorum yazın

TeknoVR