HABER

DoubleMe AR Hologram Kullanarak Aileleri Birleştiriyor

Sanal gerçeklik ve kullanımı üzerine çok yazı yazılıyor. Bu bağlantılardaki insanları bir araya getirme gücü de bazen göz ardı ediliyor. DoubleMe Hologram kullanarak aileler arası bağlantılar kuruyor. Bu bağlamda bir çocuk ile büyük babası arasında sohbet etmesi için Karma Gerçeklik kullanılıyor. DoubleMe Harrison Fonu ile birlikte çalışıyor.

11 yaşındaki Harrison, Duchanne Musküler Distrofi adı verilen genetik bir rahatsızlığa sahip ve kaslarında bozulma meydana gelmiş. Kişilerin günlük hayatlarında yaptığı basit işleri bile yapmakta zorluk çekiyor. Büyükbabasını ziyaret etmeyi ise çok istiyor.

Karma Gerçeklik teknolojisini kullanan DoubleMe, 2D videoları gerçek zamanlı olarak dinamik 3D modellere dönüştürerek Büyükbaba ve Torunların etkileşime girmesine izin vermek için Microsoft’un HoloLens’i DoubleMe’nin HoloPortal teknolojisi ile birlikte kullanıyor. Bu, Harrison’a ve onun gibi diğer kişilere aynı odadaymış gibi konuşmalar yapmalarını ve iletişimin önemli bir bölümünü oluşturan hareketleri ve beden dilini görmelerini sağlıyor.

Harrison Fund’un kurucusu Alex Smith:

Duchenne normal bir rahatsızlık değil ve normal şeyleri yapmakta insanlar zorluk çekiyor. Arkadaşlarınızla aileniz zaman geçirmeye yardımcı olmak için bir yol olması gerektiğini biliyorduk. Teknoloji ailelerin buluşması çok güzel.

’nın CEO’su Hayden Allen-Vercoe:

Yarının teknolojisini gerçek hayata dönüştürme tutkumuz Harrison’un ve büyükbabasının bu filmiyle canlandı. , AR ve karma gerçeklik çözümleri ile holografik teknolojinin kullanılması, insanların birbirleriyle nasıl etkileşime geçebileceği ve markaların tüketicilerle nasıl etkileşime geçebileceği açısından değiştiriyor. Olağanüstü teknoloji gelişmeleriyle insanların hayatlarını değiştirebiliriz.

DoubleME kurucusu Albert Kim:

Harrisons Fonu bir aileyi bir araya getirmenin yeni bir yolunu bulmaya çalışırken bize yaklaştığında bunun HoloPortal ve holografik karma gerçekliğin geleneksel iletişim sınırlarını nasıl bulanıklaştırabileceğini ve bir zamanlar saf bilimkurgu olduğunu gösterebilmek için gerçekten iyi bir fırsat olduğunu düşünmüştüm, şimdi erişilebilir bir gerçek.

VROTTO, güncel ve gelecek Karma Gerçeklik ve hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

  Jam Studio VR Şimdi 100'den Fazla Şarkıya Sahip

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

SightSpace Pro Modelleme Yazılımı ARKit Sürümünü Duyurdu

Fishing Master Balık Tutma Oyunu PlayStation VR İçin Piyasaya Çıkıyor

Haftanın Gear VR Oyun ve Uygulama Bülteni 25.11.2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir