DiRT Rally 2.0 Oculus Rift VR Desteğini Bu Yaz Alacak

1 dakika, Okuma Süresi

Codemasters, Twitter’da DiRT Rally 2.0’ın Oculus Rift VR desteğini bu yaz alacağını açıkladı.

Tweet’te, bir Rift görüntüsü var, ve “@Oculus seni duydu” ifadesi kullanılmış. Bu, muhtemelen Oculus platformuna özel olacak.

DiRT Rally 2.0 26 Şubat’ta yayınlandı. Codemasters, VR desteği için planlarının olmadığını defalarca belirtmişti. Tweet’in ifadelerine dayanarak şunu söyleyebiliriz ki, Oculus’un oyundaki gibi mali açıdan artılarını değerlendirerek muhtemelen fikrini değiştirdiği görülüyor.

Orijinal oyun 2015 yılının sonlarında piyasaya sürüldü. Kulaklığın başlatılmasından hemen sonra 2016 yazında Oculus Rift desteği aldı. Oculus bu VR desteğini finanse etti, bu yüzden SteamVR destekli gözlükler için desteği gelmedi.

DiRT Rally 2.0 Oculus Rift VR Desteği

dirtrally2oculus
DiRT Rally 2.0 Oculus Rift VR Desteği

2016’da Rift’teki oyunu gözden geçirdiğimizde çok etkilenmiştik – 9/10 gibi bir puan almıştı

DiRT Rally VR, VR yarış oyunları için yeni yüksek değere sahip markadır. Asla yeni ortam zorluklarından uzak durmuyor ve hem işlevselliğini hem de eğlence duygusunu korumak için sürekli olarak yaratıcı çözümler sunuyor. DiRT, her turda VR’de ne kadar heyecan verici, şaşırtıcı ve eğlenceli bir yarış simülatörleri olabileceğini size yaşatabilir.

Oyunun PlayStation 4 sürümü Şubat 2017’de PSVR desteğini aldı. Bu Oculus’un dışlanmasının sadece PC’de olduğunu gösteriyor. Bu PSVR portunu incelediğimizde etkilenmiştik, o dönemde PC’de de aynı şekilde oynadığını belirtmiştik.

Bu yüzden, tweet’in ve orijinal oyunun tarihinin ifadesi, bunun PC’de Rift’e özel olmasını muhtemel kılarken, sonunda PlayStation VR’ye gelmesi için bir umut ışığı var diyebiliriz. Her şeye rağmen, VR desteğini tam olarak alması güzel bir haber.

Yorum yazın

TeknoVR