AR Oyun

CSR Racing 2 için Zynga Artırılmış Gerçeklik Desteğini Kullanıcılarına Duyurdu

CSR Racing 2, yarış otomobili ve modifiye severler için kendi arabalarını oluşturma imkanı veren mobil bir oyun olarak oldukça popüler hale geldi. Şimdi oyun yayıncısı Zynga, oyuncuların gerçek hayatta bu arabaları görebilecekleri veya konumlandırabilecekleri bir özelliğini duyurdu.

CSR Racing 2 Artırılmış Gerçeklik ile Güçleniyor

’ın platformunu kullanan Zynga’nın geliştiricileri, ekranında cep telefonunuzun ekranına bakıp gerçek dünyada göründüğü şekliyle oyun aracınızı görebileceğiniz bir AR modu oluşturdu. Aracınızın yanında duran ve arkadaşınızın bir fotoğrafını çekebilirsiniz (yukarıdaki resimde gösterildiği gibi). Oyunun iPhone ve iPad sürümlerinde, iOS 11 işletim sistemini kullanarak çalışıroyor. Ölçüm şirketi Sensor Tower’a göre CSR Racing 2, 50 milyondan fazla kez indirildi ve 100 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Zynga’nın ingiltere’deki Natural Motion stüdyosundaki tasarımcıları, oyunu oynarken göremediğiniz detaylar ile son derece detaylı otomobil modelleri yaratıyorlar. Oyundaki altı araba bulunan garajınıza gidebilir ve açılan kapılarla, açılan kaputları ve son derece gerçekçisi iç mekanları inceleyebilirsiniz ve 3D olarak arabaları görebilirsiniz.

 

Şimdi, AR özelliği ile, arabayı akıllı telefon kameranız tarafından görüldüğü gibi gerçek dünyadaki bir sahneye yerleştirebilirsiniz. Aracınızı herhangi bir yere yerleştirebilir ve doğru görünene kadar boyutunu değiştirebilirsiniz. Sonra bir resmini çekebilirsiniz. Aracın parçalarını büyütebilir, kapıyı açabilir ve bir McLaren 720S koltuğundaki dikiş gibi ayrıntıları görmek için içeriye bakabilirsiniz.

Natural Motion’ın lead designer’ı Thomas Hooper, “Bu oyunla neler yapılabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Teknik yeniliğe itmek ve başkalarının yapmadığı şeyleri yapmak için oyunculara güzel bir fırsat veriyoruz” dedi. “Araba koleksiyonunu insanlara sunmanız için ARKit’den yararlanıyoruz.”

GamesBeat ile yaptığı röportajda, Zynga’nın bu özelliği ücretsiz olarak sunması, böylece oyunu sevenler tarafından daha da angaje tutabildiğini söylüyor Zynga CEO’su Frank Gibeau.

Gibeau, “Ayrıntıların bu kadar zengin olduğunu bilmiyorduk” dedi. “İnsanlar eğlenmekte, arkadaşlarına yeni parkurda kendi Ferrari resimlerini sergilemekteler. CSR Racing 2 oyun deneyimini gerçekten zenginleştiren bir güncelleme yaptı.”

Yukarıda: CSR 2’nin artırılmış gerçeklik özelliğine sahip arabaları görebilirsiniz. Resim Kaynağı: Zynga

Artırılmış Gerçeklik ile Tüm Detayları Görebilirsiniz.

Haziran 2016’da piyasaya çıktığından beri, CSR Racing 2 yarış oyunlarının galerilerinde yer aldı ve mobil ortamda otantik bir sürüklenme yarış deneyimi olarak övgü aldı. Zynga’nın geliştiricileri, boya renklerinden ve kaplamalarından iç deri renklerine ve kaplamalarına kadar aracın doğru sürümlerini elde etmek için otomobil üreticileri ile çalıştı. AR ile fikir orijinalliğini bir adım daha ileri götürmektedir.

  Google Glass Enterprıse Modeli Satışa Sunuldu

Hooper, AR modunu kullanarak bir Ferarri F40 otomobil (gerçek dünyada 18 ay bekleme listesi var) gösterdi. Kameranın tam olarak zeminin nerede olduğunu anlaması biraz zaman aldığı için zemin yüzeyini akıllı telefonla taradı. Daha sonra otomobilin yere nasıl yerleştirileceğini hesaplayarak aracını doğru konumlandırdı. Bu özellik Unity’nin ve Apple’ın ARKit’iyle oluşturuldu.

Sizde. McLaren 720S oluşturup istediğiniz yerde resmedebilirsiniz.

Hooper, “Katlanabilir koltuk dikişleri gibi, içeri girip aracın içindekilerin ayrıntılarını elde edebiliyoruz” dedi. “Bu arabalardan birinin koltuğuna oturmanın nasıl bir şey olduğunu anlamış olursunuz.”

Paylaşım söz konusu olduğunda, gerçek dünyadaki bir ortamda bir arabanın fotoğraflarını veya videolarını çekebilir ve ardından sosyal medya kanallarında paylaşabilirsiniz. Dahil edilen bu AR özellikle ile para kazanma modeline gelince, Gibeau “Her eklenti ile para kazanmak gerekmiyor” dedi. Bazı özellikler sadece kaliteli bir oyun olarak diğer oyunlardan ayırmak için düşündüğümüz şeyler. İnsanları iyi hissettiren değerli bir şey “dedi.

Artırılmış gerçeklik ile ilgili düşüncelerine gelince, Gibeau “AR teknolojisi konusunda büyük bir inancım var” dedi. hala AR teknolojisi çok yeni. oluşturmak için bazı yollar olacaktır. Bazı ürünler için, gerçek dünyayı ve sentetik dünyayı oyunda karıştırabilirsiniz; bu, kalıcı ve çekirdek döngünün bir parçası olacaktır. Zynga bu konuda çok yükseliş gösteriyor.”

, teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha çok karşılaşacak gibiyiz.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

Merry Snowballs VR Kartopu Savaşı

Apple iOS 12! ARKit 2 ile Gelen Yenilikler Neler

Valve, Kendi Hazırladığı Üç VR Oyunu Piyasaya Sunacak

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x