Büyük Nuh Tufanı’nı Anlatan Sanal Gerçeklik Simülatörü

3 dakika, Okuma Süresi

Kentucky, Williamstown’daki ”Ark Encounter”, ziyaretçileri yeni bir Sanal Gerçeklik Simülatörü ile Nuh Peygamber’in zamanına götürüyor. Faithwire’in haberine göre, 3 milyon dolarlık sanal gerçeklik deneyimi “Gerçek Gezgin”, ziyaretçileri “Gerçeklik Tufanı” adlı bir tura götürüyor.

Ziyaretçiler VR gözlükleri takıyor ve titreşen, hareket eden ve onlarla etkileşim kuran özel efektli hareketli koltuklarda oturuyor. Aynı zamanda, Nuh ve mürettebatının gemiyi inşa ettiğini, hayvanların gemiye binmesini ve tufanın nasıl başladığını izliyorlar. Ardından tufan sularında yüzerken gemiye “biniyorlar” ve sonunda Ağrı Dağı’nda dinleniyorlar.

Ark Encounter’ın arkasındaki organizasyon olan ”Answers in Genesis’in” CEO’su ve kurucusu Ken Ham, “Yüksek teknolojiye sahip bu harika sanal gerçeklik eklentisi beni heyecanlandırıyor. Ark Encounter’da insanların beklediği gibi, bu deneyimle de görüldüğü üzere, mükemmellik çıtası son derece yüksek. Bu 4K VR deneyimi başka hiçbir şeye benzemiyor. Yapım kalitesi ve sürükleyici hissi Walt Disney World veya Universal Studios’dan beklediğiniz gibi olsa da, mesaj farklı. “Gerçeklik Tufanı”, Nuh’un Gemisi ve Tufanını yaşanmış bir tarih olarak sunar ve İncil’in gerçeğini pekiştirir” açıklamalarında bulundu.

nyc potters field ap photo john minchillo

”Ark Encounter” 2016’da açıldığından beri bir milyondan fazla insan ziyaret etti. Üç güverteli bir sergiye sahip olan gemi, Kutsal Kitap’ta detaylandırılan boyutlara göre inşa edildi.

ark encountert pixabay

Web sitesine göre, ”Ark Encounter” ve kardeş müzesi ”Creation Museum” (Yaratılış Müzesi), çalışanların; ateş kontrolü, ekstra temizlik ve maske gibi KOVID-19 güvenlik prosedürlerine uyuyor.s

Ken Ham, “Neredeyse üç aydır kapalıyız ve ülke çapında yaşananları göz önünde bulundurduğumuzda, ilk birkaç hafta ne bekleyeceğimizden emin değildik” dedi. ”Ancak yerel oteller, pansiyonlar ve restoranlara olduğu gibi bize de yoğun katılım olması bizi çok şaşırttı. Merkezlerimiz, bu ay Kuzey Kentucky Ticaret Odası’ndan Topluluk Ödülü alarak bölge üzerinde önemli bir ekonomik etkiye sahip olmaya devam ettiğimizi kanıtlamış oldu” diye sözlerine ekledi.

Yorum yazın

TeknoVR