Büyük Nuh Tufanı’nı Anlatan Sanal Gerçeklik Simülatörü

Kentucky, Williamstown’daki ”Ark Encounter”, ziyaretçileri yeni bir ü ile Nuh Peygamber’in zamanına götürüyor. Faithwire’in haberine göre, 3 milyon dolarlık deneyimi “Gerçek Gezgin”, ziyaretçileri “Gerçeklik Tufanı” adlı bir tura götürüyor.

Ziyaretçiler VR gözlükleri takıyor ve titreşen, hareket eden ve onlarla etkileşim kuran özel efektli hareketli koltuklarda oturuyor. Aynı zamanda, Nuh ve mürettebatının gemiyi inşa ettiğini, hayvanların gemiye binmesini ve tufanın nasıl başladığını izliyorlar. Ardından tufan sularında yüzerken gemiye “biniyorlar” ve sonunda Ağrı Dağı’nda dinleniyorlar.

Ark Encounter’ın arkasındaki organizasyon olan ”Answers in Genesis’in” CEO’su ve kurucusu Ken Ham, “Yüksek teknolojiye sahip bu harika eklentisi beni heyecanlandırıyor. Ark Encounter’da insanların beklediği gibi, bu deneyimle de görüldüğü üzere, mükemmellik çıtası son derece yüksek. Bu 4K VR deneyimi başka hiçbir şeye benzemiyor. Yapım kalitesi ve sürükleyici hissi Walt Disney World veya ’dan beklediğiniz gibi olsa da, mesaj farklı. “Gerçeklik Tufanı”, Nuh’un Gemisi ve Tufanını yaşanmış bir tarih olarak sunar ve İncil’in gerçeğini pekiştirir” açıklamalarında bulundu.

”Ark Encounter” 2016’da açıldığından beri bir milyondan fazla insan ziyaret etti. Üç güverteli bir sergiye sahip olan gemi, Kutsal Kitap’ta detaylandırılan boyutlara göre inşa edildi.

Web sitesine göre, ”Ark Encounter” ve kardeş müzesi ”Creation Museum” (Yaratılış Müzesi), çalışanların; ateş kontrolü, ekstra temizlik ve maske gibi KOVID-19 güvenlik prosedürlerine uyuyor.s

Ken Ham, “Neredeyse üç aydır kapalıyız ve ülke çapında yaşananları göz önünde bulundurduğumuzda, ilk birkaç hafta ne bekleyeceğimizden emin değildik” dedi. ”Ancak yerel oteller, pansiyonlar ve restoranlara olduğu gibi bize de yoğun katılım olması bizi çok şaşırttı. Merkezlerimiz, bu ay Kuzey Kentucky Ticaret Odası’ndan Topluluk Ödülü alarak bölge üzerinde önemli bir ekonomik etkiye sahip olmaya devam ettiğimizi kanıtlamış oldu” diye sözlerine ekledi.

Benzer İçerikler

Apple, Yeni Telefonlarına Anında AR ve Derinlik Haritalama için LiDAR Tarayıcıyı Ekledi

Sinem ALADAG

VR Teknolojisinin Geleceği (Sanal Gerçeklik / Artırılmış Gerçeklik)

Mina

NVIDIA, CloudXR VR çözümü ile mobil VR’da daha gerçekçi görüntüler olacak

Mina

‘Star Wars Lightsaber Dojo’ VR Arcade Deneyimi Dünya Çapındaki Lokasyonlara Geliyor

Mina

Facebook ekibi artırılmış gerçeklik gözlüğü konusundaki çalışmalarını sürdürüyor

Mina

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik aradaki fark ne?

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x