HABER

Brezilya Bağımsız Oyun Festivali Oyun Sektörüne Işık Tutuyor

Brezilya Bağımsız Oyun Festivali‘ne, tüm dünyadan yaklaşık 20.000 kişi katıldı. Katılımcılar çeşitli kategorilerde oyun deneyimlerinin yanı sıra sanal gerçeklik kabinlerini de  denedi.

“Video oyunları küresel bir iştir. Dünyayı geliştiriyorsun. Küçük bir oyun sahnesi bile olsa, çoğu şirket oyunları kendi içinde İngilizce olarak geliştiriyor.” diyen ‘in yönetici direktörü , GamesBeat ile yaptığı röportajda. “Zaten uluslararası alanda yayın yapmayı düşünüyorlardı. Alıcıları, yatırımcıları, yayıncıları ve danışmanları Brezilya’ya gelip geliştiricilerimizle görüşmeye davet ettik “dedi.

Russi ve ekibi  BIG en başta, sadece Brezilyalı ve Latin Amerikalı geliştiricilere yönelik bir vitrin olarak oluşturuldu. Eğitim, hükümet ve iş geliştirme çizgilerini aşmak için disiplinler arası bir araç olması öngörülüyordu. Gün boyunca Etki ve Kariyer panelleri, iş fırsatları, kamu politikası ve oyunlarla kent gelişimi konuları tartışıldı. İş salonunda, geliştiriciler, yayıncılar, yatırımcılar ve dağıtıcılar bir araya geldiler. Russi, 84’ü uluslararası olmak üzere yaklaşık 250 şirketin toplantılara katıldığını söyledi.

Russi, “Bugün 1,500 bağlantı kurduk ve üç gün içinde günde 500 toplantı gerçekleşecek” dedi. “Geçen yıl bu etkinlikte 2.5 milyon dolarlık sözleşme imzalandı ve önümüzdeki 12 ay için 12 milyon dolar anlaşma tahmini yapıldı. Bunu aşmayı umuyoruz. “

İş stratejislerinin bir diğer kısmı BIG’ in yurtdışındaki görünürlüğünü artırmak. Russi, Game Connection America’da ve Kanada Vancouver’daki Dış Gelişim Zirvesi’nde bir standa sahip olduklarını söyledi. Bu yıl, Game Connection Europe’a ve Almanya’daki Köln’deki Gamescom fuarına ilk kez gidecekler. Gelecek yıl, Çin Şanghay’daki Çin Dijital Eğlence Fuarı ve Konferansı‘na katılmaya çalışıyorlar.

Beşinci yılında BIG, hükümetle uluslararası çabalarının maliyetlerinden bir kısmını sübvanse etmek için çalıştı. Russi, BIG’e başlamadan önce, Kanada Konsolosluğu’nda çalıştı. Bundan sonra, Brezilya TV Prodüktör Birliği’nin uluslararası tanıtım müdürü olarak Cannes, Fransa’daki Mipcom şovu gibi uluslararası etkinliklere Brezilya şovları gönderdi.

  2018 Steam En Çok Satan VR Oyunları Listesi

 

Latin Amerika oyun endüstrisi bu yıl 4.4 milyar dolar kazandı.

Brezilya, pazar analisti Newzoo’ya göre Latin Amerika 2017 yılı bitimine kadar 1,3 milyar dolar üretim bekliyor.

“Kendimizi Latin Amerika’daki bağımsız oyun işi için bir merkez olarak gerçekten sağlamlaştırmak istiyoruz. Stüdyolarımızın ve şirketlerin gerçekten iş yapmalarını ve sektörü inşa etmemize yardım etmelerini istiyoruz. Bu bizim amacımız. “

 

Benzer İçerikler

2019 Şubat Rift, Vive ve Windows VR oyun Listesi

En İyi PSVR Oyunları 2019

Space Junkies incelemesi – Yeni VR Shooter Oyun

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir